RODARTE İLKBAHAR-YAZ 2022 DEFİLESİ

Heykeller ve dev saksılarda kaktüslerle çevrili avlunun ortasında, gökkuşağı etkisinde desenler ve fırfırlar!

155 Bank Street'te güneşin tadını çıkaran Rodarte'nin İlkbahar-Yaz 2022 Koleksiyonu, moda haftasında bir dizi parlak görünüm ve tasarımla görücüye çıktı. Amerikalı tasarımcılar ve kız kardeşler Kate ve Laura Mulleavy, iş dünyası ile gece hayatı buluşan bir dizi parça olarak sunan bir koleksiyonu somutlaştırıyor gibiydi.

Mulleavy kardeşler, 2022 İlkbahar-Yaz için, neredeyse tamamen canlandırıcı limon sarısı, gök mavisi, bebek pembesinden oluşan bir gökkuşağı koleksiyonu sundu.

İki kardeş, çeşitli dekolteli yere kadar uzanan önlüklerden, mini elbise ve blazer ceketlere kadar siyah beyaz kıyafetlerden oluşan bir koleksiyon sundu. Desenler ve fırfırlar içindeki modeller, heykeller ve dev saksılarda kaktüslerle çevrili avluya dönük podyumda yürüdüler.

Siyah ve beyazlar, uçuk sarılar, parlak turuncu ve pembelerden oluşan bir renk paleti olan koleksiyonun tonları, arada sırada fuşya ve akuamarin patlamalarıyla enerjiyi yüksek tuttu.

Koleksiyonun dokuları da ışıl ışıl parladı. Çeşitli renklerde transparan dantelli slip elbiseler, blazerlerdeki boncuklu çiçekli çıkartmalar ve tamamen püsküllerle süslenmiş ışıltılı elbiseler dikkat çekti.

Açık hava konumu, rüzgârın giysilerin ipeksi dalga benzeri dokusunu göstermesiyle; havanın gösteride olumlu bir faktör olmasını sağladı. Büyük akan pelerinler göze çarpıyor, modelin arkasında şişiyor ve onları tamamen kaplıyordu.


Drapeli kollar ve pelerinler, nötr renklerde veya pastel renklerde; elbiseler ve ceketler üzerinde şekillenerek ve mantar motifleriyle tamamlanarak koleksiyonun dikkate değer bir özelliği olduğunu kanıtladı.

Bazı modellerdeki, alnında veya gözlerinin çevresinde güneş patlamaları olan karmaşık yüz makyajı, koleksiyonun kolay ambiyansına bir tezat oluşturuyordu.

Gösteriyi sona erdirmek için, her model aynı diz altı elbiseyle, yüksek boyunlu ve yarasa kollu basit bir altın zincir takarak dışarı çıktı. Modeller yalınayaktı; elbiseler, sade bir beyazla başlayan ve krem, bej, ten rengi, sarı, pembe, şeftali ve portakal renkleriyle karışarak renk bakımından değişiyordu. Son model, basit bir saksı bitkisini tutan kabarık kollu, yere kadar uzanan leylak bir elbise giydi ve gösteriyi eterik bir bitişle bir araya getirdi.