ROMAN İLE DİNAMİK YAZ

Roman’ın 2018 İlkbahar- Yaz koleksiyonu Neo Nostalji akımının renkli, dinamik ve yenilikçi tasarımlarıyla birleşerek enerji saçan bir sezona sahne oluyor.

Koleksiyonun öne çıkan temaları floral desenler, ışıltılı parçalar ve bohem şıklık.

Doğanın canlı tonlarını bir araya getiren koleksiyon desenleri, renkleri ve tasarımlarıyla zamansız ve ikonik bir etki yaratıyor.

Festival niteliğindeki rengarenk aksesuarlar ile Roman kadınına yeni bir boyut katıyor.Sezonun dikkat çeken desenleri tropikal iklimi ayağımıza getiren iri floral desenler, canlı ve kontrast renkler ile bütünleşerek özellikle elbise, tulum ve eteklerde karşımıza çıkıyor. Hazine etkisi yaratan zengin jakar ve brokarlı kap ve ceketlerde kimono kesim hakim. Klasik formların sportifleştirilmesiyle  karşımıza çıkan marin çizgiler minimal şıklığı vurguluyor.Günlük giyimin temsilcisi jeanler ışıltılı boncuk işlemeleri ve püskül detayları ile günden geceye kullanım rahatlığı sunuyor.  Kumaşları ve kesimleriyle rahatlıktan ödün vermeyen pantolonlarda dikkat çeken yan şeritler ceketlerde de modern bir görünüm yaratıyor.Yükselen sokak stiline dikkat çeken sloganlı ve baskılı tshirt ve sweattshirtler eğlenceli görünümlerinin yanında şıklığı ile öne çıkıyor.Etnik kültürün yansımalarını taşıyan motiflerden ortaya çıkan nakışlı etnik bluzlar, elbiseler, renkleri ve desenleriyle yaz aylarında günlük giyimin favorileri arasında…Roman’ın klasiği gece grubunda, ışıltılı kumaşlardan oluşan abiye elbiseler, danteller, pırıltılı organzeler ilgi çekici kumaş detayları arasında. Uçuşan romantik yaz gecesi elbiseleri, nakış ve şık taşlar ile süslenmiş abiyeler yaz davetlerinin vazgeçilmezi olacak.Koleksiyonda önemli bir yere sahip iri çiçeklerin kullanıldığı aksesuarlar, sakin siluetlere hareket katıyor. Çantalarda kullanılan eğlenceli figürler, desenli şallar taş işlemeli ayakkabılar sezonun ruhunu yansıtıyor. Tropikal meyve ve baharatlardan esinlenilen renkler doğanın en canlı tonlarını bir araya getiriyor..