Room Teşvikiye'de açıldı

15 Türk tasarımcı bu showroom'da

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 10 Ocak 2013
Room Teşvikiye'de açıldı
2Shoppers'la verdikleri kişisel styling hizmeti ve başta Aşk-ı Memnu olmak üzere styling'ini yaptıkları dizilerle adlarıdan söz ettiren Başak Dizer Fransez-Deniz Marşan ikilisi, yeni projeleri Room'la karşımızda. 15 Türk tasarımcının koleksiyonlarını bir araya getiren bir showroom olan Room, Teşvikiye'de açıldı. Room'un açılışı şerefine, kurucularından Başak Dizer Fransez'le bir sohbet gerçekleştirdik.

ELLE: Türk tasarımcıları bir araya toplayan bir showroom açma fikri nasıl şekillendi?  


BAŞAK DİZER FRANSEZ: Dünyada pek çok örneği bulunan bir formatı Türkiye'ye getirmek istedik. Room özelinde, koleksiyonları öne çıkaracak şekilde, moda editörlerine ürün sağlayacağız, popüler PR yapacağız ve Ortadoğu'ya satış yapacağız. Ayrıca, satış günleri düzenleyeceğiz. Koleksiyonlar bir sezon öncesinden hazır bulunacak.

ELLE: Room bünyesinde yer alacak tasarımcıları neye göre seçtiniz? Kriterleriniz nelerdi?


B.D.F.: Tüm tasarımcılara açığız. Moda Tasarımcıları Derneği'yle işbirliği içindeyiz. Üretilen ürüne önem verdiğimiz için Room'da yeni tasarımcıları ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Şu an bünyemizde 15 tasarımcı var. 20-25 tasarımcıyı kaldırabilecek bir yapı olduğu için sayıyı arttırmayı hedefliyoruz.

ELLE: Room müşterileri için proje dahilinde styling hizmetiniz de olacak mı?


B.D.F.: Halen, diziler de dahil olmak üzere styling çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yüzden, Room'u styling hizmetlerimiz için de ofis olarak kullanacağız. Satış ve styling günleri düzenlemeyi düşünüyoruz. Showroom'daki ürünleri, styling yaptığımız dizilerde de kullanacağız.

ELLE: Bu projeyle, Türk moda sektörüne nasıl bir katkı sağlamayı hedefliyorsunuz?


B.D.F.: İleride bu tür showroom'ların sayısının artacağını düşünüyoruz. Özetle, popüler PR ve Ortadoğu'ya satış hedefliyoruz. Çünkü dizilerimiz Ortadoğu'da yayınlandıkça moda sektörümüze de oradan talep artıyor. Böylece, hem moda editörleri, hem tasarımcılar, hem de alıcılar ve tüketiciler için kolaylık sağlamış olacağız.

Ünlüleri bir araya getiren açılıştan özel kareler galeride sizi bekliyor.

Room, Teşvikiye Caddesi Sayın Apt. No: 109 Kat:3 Nişantaşı adresinde hizmet veriyor.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.