SAÇIMIZI BANTLIYORUZ

Saç bantları bu sezona kuvvetli bir dönüş yapıyor ve 'baş tacı' oluyor…

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 24 Mart 2014
SAÇIMIZI BANTLIYORUZ
<#text>Saç bantları garip aksesuarlardandır. Her kadının evinin bir köşesinden mutlaka çıkarlar, dışarıda kullanılmasa da en azından makyaj temizlerken, maske yaparken, yemek yaparken, ona ihtiyaç duyduğumuz anda yanımızda olurlar. Yine de bunca yıl hakettiği değeri göremeyen bu elastik arkadaşlar bu yaz geri geliyor!


<#text>


<#text>


<#text>
Jean Paul Gaultier, Vera Wang, Marc Jacobs
<#text>


<#text> Bu sezon da önemli markaların defilelerinde gördüğümüz saç bantlarını sokaklarda görmeden önce onlara alışalım, bazen 60'ları bazen 80'leri bazense tenisi ya da NBA'i çağrıştıran bantlar nasıl kullanılmış kısaca bakalım istedik.


<#text>


<#text>


<#text>


<#text> Farklı amaçla da olsa erkekler tarafından kullandığı için saç bandı aslında uniseks bir aksesuar olarak tanımlanabilir.


<#text>


<#text><#text>


<#text> Styling'iyle de en az konusu ve karakterleri kadar olay yaratan Mad Man'de, kıyafetlerdeki 60'lar etkisi malum. Hal böyle olunca Betty'de o dönemde çokça kullanılan bu aksesuardan vazgeçmeyenlerden. Don Draper'la olan yakınlığından dolayı ilk sezonda kendisinden pek haz etmesek de (Hayır, hiç kıskanç değiliz!!!), saç bandının ona yakıştığını kabul edelim.


<#text>


<#text>


<#text>


<#text> Yazımızın başlangıcında saç bantlarını biraz küçümsediğimizi hissedince 'suç bende değil sizde!' diyerek onun yerine isyan etmek ve Brigitte Bardot'ya nasıl yakıştığını size göstererek konumuza son vermek istedik.SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.