SAINT LAURENT'DEN YENİ KISA FİLM

‘Şangay’da Bir Gece’

Saint Laurent, ‘Self’ projesinin 5. Edisyonunu yayınlıyor. Bu sefer, Hong Kong’un en tanınmış yönetmeni Wong Kar Wai ve fotoğrafçı Wing Shya ile işbirliği yapan Saint Laurent, yeni bir kısa film hazırlıyor. Geçtiğimiz sene başlayan ‘Self’ kısa film serisi, Saint Laurent’in Kreatif Direktörü Anthony Vaccarello’nun çalışmalarını farklı perspektiflerden betimliyor. Saint Laurent’in karakterini sanat ve sosyal bir yorum ile anlatan projenin önceki işbirlikçileri arasında Daido Moriyama, Vanessa Beecroft, Bret Easton Ellis ve Gaspar Noé gibi isimler yer aldı. 

Projenin ‘A Night in Shanghai’ (Şangay’da Bir Gece) adlı son çalışması, model Xiaowen Ju’yu bir tel üzerinde yürürken görüntülüyor. Markanın açıklamasına göre, yeni kısa film, “Kırılmaya başlayan dengenin içsel bir araştırmasını” yansıtıyor. 

Önümüzdeki hafta yayınlanacak olan kısa filmin 15 saniyelik bir teaser fragmanı yayınlandı. Şangay’daki Yuz Müzesinde gösterimi yapılacak olan kısa film, 22 ve 24 kasım arasında halka açık olarak sergilenecek. Saint Laurent’in en son ‘Self’ projesi Gaspar Noé tarafından yönetilen 50 dakikalık bir filmdi. Bu sefer çok daha kısa olan filmin süresi 3 dakika olarak belirtildi. 

“Anthony Vaccarello sanatı çok seviyor, muhteşem tasarımlara imza atan Vaccarello her zaman bağımsız olmak istiyor,” diyen Wong, ‘In the Mood for Love’ ve ‘Days of Being Wild’ gibi filmleri ile biliniyor. “Saint Laurent, günümüzde kimsenin olmadığı gibi dengeyi kırmayı temsil ediyor ve marka kendini yansıtmakta her zaman cesur olmayı seçiyor,” diye ekleyen Wong, kısa filminin temasını anlattı. “Karşılıklı saygıdan ve hayranlıktan doğan oldukça içgüdüsel bir proje oldu. Filmde, Saint Laurent fantezisinin doğal bir sonuç olarak şekillendiğini görüp hissedeceksiniz,” diyen Vaccarello, Wong’un çalışmalarını uzun bir süredir takip ettiğini ekledi.