SALVATORE FERRAGAMO BELGESELİNİN İLK FRAGMANI

"Hayallerin ayakkabıcısı..."

Luca Guadagnino’nun Salvatora Ferragamo hakkındaki belgeseli Sonbahar 2022 vizyon tarihi için hazır! Geçtiğimiz Salı günü ‘Salvatore: Shoemaker of Dreams’ adlı belgeselin ilk fragmanını ve posterini paylaşan Sony, moda severleri heyecanlandırdı.

Posterde, markanın 1959’da tasarlanan ikonik Calipso ayakkabısı görülürken, fragmanda Martin Scorsese, Manolo Blahnik ve Christian Louboutin gibi isimler yer aldı.

 

(Sony Pictures)

Ferragamo’nun artistik yolculuğunu takip eden belgesel, Bonito’daki çocukluk yıllarından Napoli’de bir ayakkabıcıda çırak olduğu yıllardan başlıyor. Daha sonra Kaliforniya’da bir dükkan açan Ferragamo’nun Floransa’ya dönerek markasını kurma hikayesini izleyeceğimiz belgeselde arşiv görseller ve Ferragamo ailesinin hikayeleri, Michael Stuhlbarg’in sesi ile anlatılıyor. 


Fragmanda Salvatore Ferragmo olarak konuşan Stuhlberg’in, “Büyük bir kuruluş için çalıştım ve ayakkabıcılık sanatında ustalaştım. Kendi dükkanımı açmaya hazır olduğumu hissettim. 12 yaşındaydım. Amerika'ya gitseydim, onların numaralarını öğrenebilirdim. Hayal kurmaya başladım,” dediği duyuluyor. 2020 Venedik Film Festivali’nde gösterim yapan belgesel, yarışmadaki başarısı sebebiyle Sony tarafından satın alınmıştı. Belgeselin yönetmeni Guadagnino, filmin Venedik’teki prömiyerinden sonra Ferragamo’nun İlkbahar Yaz 2021 kampanyasını da yönetmişti. .