SALVATORE FERRAGAMO’NUN YENİ KREATİF DİREKTÖRÜ: MAXIMILIAN DAVIS

Moda dünyasında dinamik adımlar!

Moda dünyası, pandeminin ardından bu yıl fiziksel şovların geri dönüşü, yıldızlarla dolu ön sıralar, yüksek profilli işbirlikleri, büyük kırmızı halı anları ve bazı çok heyecan verici lansmanlar ile dinamik bir başlangıç yaptı.

Moda dünyasını yeniden hareketlendirmeye yönelik en son duyuru; genç bir İngiliz tasarımcının, ünlü bir İtalyan moda evinin yaratıcı direktörü olarak görevi devralacağı... Salvatore Ferragamo, Manchester doğumlu tasarımcı Maximilian Davis'in yeni “Kreatif Direktör” olarak seçildiğini açıkladı.

Davis, Wales Bonner ve Supriya Lele gibi tasarımcıların ekibinde çalışmaya ve kendi adını taşıyan markası Maximilian'ı 2020'de piyasaya sürmeden önce, 2017'de London College of Fashion'dan mezun oldu. O zamandan beri genç tasarımcı, moda sektöründe süper yıldızlığına dik bir yükseliş yaşadı. Kıyafetleri şimdiden Rihanna, Dua Lipa ve Kim Kardashian gibi isimler tarafından giyildi.


Davis paylaştığı Instagram gönderisinde, "Ferragamo'ya katılmaktan büyük onur duyuyorum ve evin zengin ve derin mirasını geliştirme fırsatı için minnettarım" dedi. “Ferragamo, inanılmaz derecede ilham verici bulduğum zamansız zarafet ve gelişmişliğe olan bağlılığı temsil ediyor. İtalyan işçiliğinin, kalitesinin ve yenilikçiliğinin kodlarıyla yükseltilmiş vizyonumu dile getirmek için sabırsızlanıyorum.”

Maximilian'ın kendi markası geçici olarak askıya alındı ve Ferragamo'ya geçişi 16 Mart'ta başladı.

Haber hakkında yorum yapan Ferragamo'nun CEO'su Marco Gobbetti şunları söylüyor: "Görüşünün netliği, uygulama düzeyi ve güçlü estetiği, onu neslinin en parlak yeteneklerinden biri yapıyor. Çalışmaları zarafet, rafine duygusallık ve kaliteye sürekli bağlılık ile tanımlanıyor. Çağdaş duyarlılık merceğiyle, yaratıcılık, zanaatkârlık, incelik ve olağanüstü insani değerler mirası üzerine inşa edilmiş bu ev için yeni ve heyecan verici bir bölüm yazacak.”