SANATLA DOLU BİR HAFTASONU

SANATLA DOLU BİR HAFTASONU

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 08 Ocak 2014
SANATLA DOLU BİR HAFTASONU<#text>


<#text> Ressam Ayhan Taşkıran belki de birçoğumuzun istediği, tek düzelikten ve yerleşik kalıplardan uzak bir hayat kurmaya çalışıyor kendine. ‘Sığınma' isimli sergisindeyse hedefi, tam da bu süreçte yarattığı eserleri sanatseverlerle paylaşmak.


<#text>


<#text> Ayhan Taşkıran için bilinmeyene yapılan yolculukta aslolan kurulu düzenden, günlük yaşamın tek düzeliğinden ve yerleşik kalıplardan sıyrılmak. Sanatçının bu yoldaki macerasının resimlerine olan yansımasını merak ediyorsanız, sergiyi mutlaka ziyaret edin.


<#text>


<#text> ‘'SIĞINMA''
3- 11 OCAK 2014
Mekan: Galeri Eksen, Maçka Caddesi No:29 Nişantaşı
Tel: 0212 219 08 50
<#text>~


<#text>


<#text> Bu hafta programınız yoğunsa ve bir önceki sergiyi ziyaret edemiyorsanız üzülmeyin. 17-27 Ocak arasında yine Galeri Eksen'de bu kez Tanju Yağan'ın ‘Hatırlama' sergisi var.


<#text>


<#text> İnsan figürü ve insan figürünün günlük yaşam içindeki hallerini işleyen ‘Hatırlatma' insanın var olma biçimlerine ve bireyden sosyal insana uzanan sürece farklı bir gözle bakıyor.


<#text>


<#text> Tanju Yağan sergisini şöyle özetliyor: ‘Resimlerimdeki toplu figürleri, insanlar arasındaki yakınlaşmanın, sosyalleşmenin sembolü olarak görüyorum. Modern dünyanın ve o dünyaya ait her şeyin karşıtı olan bir sembol gibi. Kutsallaştırılmış 'birey' ve o bireyin kurduğu dünya düzenine bir tepki. İnsanın sosyal yönüne yeniden bir bakış.'


<#text>


<#text> '‘Hatırlama''
17-27 Ocak 2013

Açılış Kokteyl : 17 Ocak 2014
Saat: 18:00
Mekan: Galeri Eksen Maçka Caddesi No:29 Nişantaşı
Tel: 0212 219 08 50

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.