SARAH JESSICA PARKER VE MANOLO BLAHNIK

Ünlü yıldız ayakkabı tasarlayacak

Sarah Jessica Parker, Sex and The City'deki Carrie Bradshaw rolü sayesinde, Manolo Blahnik'lerle anılan bir isim oldu. Ünlü ayakkabı markası, o karakter sayesinde daha da ünlenerek kadınların arzu nesnesi haline geldi. 

Hal böyleyken, Sarah Jessica Parker'ın da artık kendi imzasını taşıyan bir koleksiyon çıkarmasının zamanı gelmişti. Manolo Blahnik'in CEO'su George Malkemus'la iş birliği yapacak olan aktris "Saçma olabilir ama sanırım Carrie Bradshaw yüzünden insanlar benden böyle bir hareket bekliyordu. Bir ayakkabı, bir kaban giyersin, çantanı koluna takarsın ve onlar senin hakkındaki hikayeyi anlatır. İnsanların genelde bir araya getirmediği renkleri kombinleyip, dolabınızda olmasını istediğiniz parçalar yaratacağız. Çanta tasarımındaysa 70 ve 80'lerden esinleniyoruz" dedi. 

Ayakkabıların yanı sıra çanta ve trençkot da tasarlayacak olan Parker'ın koleksiyonu, 200-700 dolar arası olacak ve 2014'te Nordstrom mağazalarında satılacak.

Bu arada, Sarah Jessica Parker'ı stil ikonu mertebesine taşıyan, Sex and The City 15. yılını kutluyor. İnanması zor olsa da, Carrie Bradshaw, Samantha Jones, Miranda Hobbes ve Charlotte York Goldenblatt hayatımıza gireli o kadar uzun zaman olmuş. Diziden ve filmden en güzel sahneleri foto galeride görebilirsiniz.