ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

Sekiz şişe bir jean eder mi?

Geri dönüşümü destekleyen Levi's koleksiyonu

Çöplerden yapılmış bir jean giymeye var mısınız? Biz buna kesinlikle varız. Levi's® geri dönüşümlü tepsi ve plastik şişelerden oluşan, tüketim sonrası atık malzemeleri içeren yeni bir koleksiyon hazırladı. Bir jean'i hazırlarken 8 ila 20 şişe kullanan marka, bu koleksiyona  Levi's® Waste<Less ™ adını verdi. 

Levi's® Global Başkanı James Curleigh “İlk günden bugüne, ürünlerimizi bir amaç ve hedef doğrultusunda tasarladık. Atıklara değer katarak insanların geri dönüşüm hakkındaki fikirlerini değiştirmeyi ve bunun sonucu olarak da çevrenin korunmasına daha fazla katkı sağlamalarını teşvik etmek istedik. Bu koleksiyonla yeni bir başlangıç için kaliteden, zarafetten veya modadan ödün vermek zorunda olmadığımızı ispat ettik” diyor. Geri dönüşüm programları sayesinde PET plastik, termoplastik gibi soda şişeleri ve mutfak tepsileri toplandıktan sonra renklerine göre bölümlere ayrılarak öğütülüp polyester elyaf haline getirilmiş. Polyester elyaflar da jean'e dönüşmek üzere pamuk ipliğiyle dokunmuş. 

3,5 milyonun üzerinde geri dönüşümlü şişeden faydalanmayı hedefleyen bu koleksiyon bizce bir alkışı hak ediyor. Siz de geri dönüşüme destek veren bu jean'leri giymek isterseniz, bu aydan itibaren Levi's mağazalarına uğrayabilirsiniz. Şişelerin jean'e dönüşme hikayesini de aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.