SELF STRUCTURE: LES BENJAMINS X DANIEL ARSHAM

Mosaic Art vakfı ve Les Benjamins iş birliği kapsamında Daniel Arsham'ın yeni sergisi Self Structure, 12 Eylül'de Les Benjamins İstanbul mağazasında!

Heykel, mimari çizim ve film üzerinde çalışan çağdaş bir görsel sanatçı olan Daniel Arsham, belirsiz alanlar ve durumlar yaratıyor ve onları sanatıyla aydınlığa kavuşturuyor. Arsham geleceği, günümüzün kalıntıları olarak yorumluyor. Bu 'kalıntıları', yüzyıllardır gömülüymüş de gün yüzüne yeni çıkartılmış gibi göstermek için; kum, selenit ve volkanik kül gibi jeolojik malzemeleri ustalıkla kullanarak modern eşyaların ve çağdaş insan figürlerinin aşınmış kastlarını yapıyor.

Günümüzde ise, geçmiş ve gelecek şiirsel bir şekilde Arsham'ın lanetli ancak oyuncu vizyonu, romantizm ve pop art arasında birleşiyor. Daniel Arsham, aynı zamanda bazı sembol ve kültürler arası jestlerin zamansızlığıyla oynuyor. Daha önce, Adidas, KITH, Pharrell Williams, Usher, Nars, Maherasha ali, Juliett Lewis gibi önemli isimlerle çalışan ve işbirliği yapan başarılı sanatçı en son, Christian Dior ile özel bir işbirliği yarattı.

2018'de İsviçre'de kurulan Mosaic Art Vakfı'nın amacı, global olarak yeni sanatçıların, eşsiz sanatsal ifadelerini ve ilhamlarının kaynağını, işlerinin amacını ve kültürel takdirini teşvik etmek. Mosaic Art vakfı, belli bir yere gelmiş sanatçılar ve sanatçı olmak isteyenler için, misafir programlar sunarak, uzun vadeli kültürel ittifaklar ve işbirlikleri kuruyor. 

Daniel Arsham'ın Self-Sturucture sergisi 12 Eylül'de Les Benjamins'in Istanbul mağazasında görebilirsiniz. 


YAZI: Deniz Akkaya