SERGIO ROSSİ İLE LANVIN KARDEŞ OLUYOR

Ünlü İtalyan ayakkabı markası Sergio Rossi'yi, Fransız moda evi Lanvin'inde içinde bulunduğu lüks marka portföyüne sahip Fosun Fashion Grup satın aldı.

Şirket değiştiren İtalyan lüks markalarının listesi uzuyor. Lanvin ve Wolford'un sahibi olan Çinli şirket Fosun Fashion Group, 1951'de kurulan tarihi İtalyan ayakkabı markası Sergio Rossi'nin %100'ünü Investindustrial'den satın aldı.

Fosun Fashion Group, WWD’ye yaptığı açıklamada, Sergio Rossi'nin büyümesini "Piyasadaki en ikonik ayakkabı markalarından biri" olarak sürdürmeye yorumlandığını; markanın DNA'sının ve pozisyonunun değişmeyeceğine dair güvence verdi.

Şu anda Fransız moda evi Lanvin, Avusturyalı çorap uzmanı Wolford, İtalyan erkek giyim markası Caruso ve Amerikan moda markası St. John Knits'i bünyesinde bulunduran şirket, satın almanın FFG'nin lüks marka portföyünü daha da zenginleştireceğini söyledi. FFG, satın almanın şirket portföyü için daha "Çok yönlü bir stratejik marka ekosistemi" tamamladığını ve son teknoloji ürünü fabrikası aracılığıyla markalar arasında potansiyel sinerjiler yarattığını belirtti.

Fosun Fashion Group'un başkanı Joann Cheng yaptığı açıklamada: "Piyasadaki birkaç lider ayakkabı üreticisinden biri olduğuna inandığımız Sergio Rossi'nin FFG ailesine katılmasından heyecan duyuyoruz. Markayı incelediğimizde, aynı isimdeki kurucusunun yaratıcılığına ve uzmanlığına derinden dayanan DNA'sından büyülendik. Sergio Rossi'nin dünyası, sofistike, akıllı ve zahmetsiz şıklıkta kadınlar için el yapımı ayakkabılar yaratmak için sihir ve gerçekliğin bir araya geldiği bir yer. Ayrıca, Sergio Rossi'nin titizlikle yenilenen ve 13.000'den fazla belgeyle dijital olarak dosyalanan ve 6.000'den fazla tarihi ayakkabının, gelecekteki koleksiyonlar için ilham kaynağı olarak saklandığı arşivi bizi büyüledi. Kuruluşundan bu yana marka, kalite ve işçiliğin en yüksek noktasında yer alıyor.”

Sergio Rossi'nin CEO'su Riccardo Sciutto şunları ekledi: "Sergio Rossi'nin tanıtılacak yeni koleksiyonlarla desteklenen gelecekteki büyüme beklentilerinde, hızla büyüyen pazarda ve bu heyecan verici yolculukta bize destek olacak yeni ortağımızın FFG olmasından heyecan duyuyoruz. Sergio Rossi, 1951 yılında Bay Sergio Rossi tarafından İtalya'nın ünlü San Mauro Pascoli ayakkabıcılık bölgesinde kuruldu. Daha önce Gucci Group, sonrasında Kering'e ait olan Sergio Rossi, 2015 yılında Investindustrial tarafından satın alındı.”

64 butiği bulunan Sergio Rossi, 2020'yi 60 milyon euro civarında gelirle kapattı. Geçen yıl, 84 yaşında markanın tasarımcısı ve kurucusu Covid-19 sebebiyle vefat etti.

Etİketler