ŞIK VE DEKADAN

Olivia von Halle ile pijamalar üzerine…

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 11 Mart 2014
ŞIK VE DEKADAN
Hatırlarsanız David Beckham, buzlar kraliçesi eşi Victoria Beckham'a 2012 Noeli için Olivia von Halle ipek pijama aldığını açıklamıştı. Böylece pijama biraz daha öne çıkmıştı. Biz de, Markanın Londra'da yaşayan tasarımcısı Halle'le tasarladığı pijamalar hakkında konuştuk.

ELLE: Geleneksel ve klasik pijamaları şık birer kıyafet gibi tasarlama fikri nasıl ortaya çıktı?


OLIVIA VON HALLE: Çin'in Şangay şehrinde trend analisti olarak çalışırken inanılmaz bir terzim vardı. Her kadının hayallerini süsleyebilecek bir terzi olmasının sebebi, dergi sayfalarından kopardığınız Lanvin elbiseyi bile dikebilmesiydi. Bir gün arkadaşlarımla partileyip eve döndükten sonra giyeceğim güzel bir çift desenli ipek pijamaya sahip olma konusunda hayaller kurmaya başladım. Terzim benim için bir çift dikti ve anında ona bağımlı hale geldim. Hatta sürekli bu pijamayı giymeye başladım. Arkadaşlarım kendileri için de tasarlamam için yalvardılar. Çok kısa süre içerisinde terzimin idare edebileceğinden daha uzun bir sipariş listem olunca Olivia von Halle markasını kurmaya karar verdim. ~ ELLE: Markanızın felsefesini nasıl tanımlıyorsunuz?


O.V.H.: Geleneksel pijamalara farklı bir yaklaşım getirmemizle ve çok temkinli bir piyasaya modern ve asi yön vermemizle tanınıyoruz. Olivia von Halle'in özüyse gerçekten gurur duyduğumuz güzel parçalar üretmemiz. Kalite bizim için çok önemli. El yapımı ipek biyelerden Fransız dikişlere ve sedef düğmelere kadar her şey kalıcı lüksü vurguluyor.

ELLE: Daha önce trend analisti olarak çalışmanın markanızı kurma konusunda yararı oldu mu?


O.V.H.: Kesinlikle. Pijamaların büyük bir trend olacağını çok önceden biliyordum. Fakat trend analistliği, aynı zamanda bir engel de olabiliyor. Eskiden altı sezon sonrası için çalışırdım. Şimdiyse altı sezon sonra patlama yaratacağını düşündüğüm renkleri bir sonraki sezona dahil etmemeye çalışıyorum! Ayrıca daima bir sonraki heyecan verici fikre geçmek yerine, bir işin sonunu getirmeye odaklanmam gerekiyor. Ki bu bazen zor olabiliyor.

ELLE: Sizce tasarımlarınız sokakta giyilmeye elverişli mi?


O.V.H.: Tabii ki! Bazı moda editörleri sürekli onları giyiyor. 20'li yıllarda Coco Chanel ve çağdaşları için olduğu gibi şimdi de pijamaların çok modern olduğunu düşünüyorum. İpek pijamaların muhteşem bir dekadan havası var!

Seda YILMAZ

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.