SIMONE ROCHA X H&M'DEN AR DENEYİMİ

İş birliği; Helena Bonham Carter, Kaia Gerber, Barry Keoghan, Rowan Blanchard, Paloma Elsesser, Omari Douglas, Kelsey Lu gibi isimlerin katılımıyla gerçekleşen bir AR deneyimiyle kutlandı.

Bu dijital deneyim, sınırlı sayıda üretilmiş, Simone Rocha x H&M kampanyasında da yer alan İngiliz ressam Faye Wei Wei’yle ortak çalışma sonucu yaratılan çok güzel bir kitap vasıtasıyla gerçekleştirildi. (Rocha’nın sanatçılar ve imaj yaratıcılarıyla basılı malzeme yaratma geçmişine bir selam niteliğinde). Wei Wei’ nin beş farklı karmaşık resmi kitapta yer alıyor ve Simone Rocha x H&M koleksiyonunu AR’da modelleyebilmek için QR kodlarıyla sayfada hayat bulan bir grup yetenekli insanın karakterlerinden oluşan pop-up fonlar olarak hizmet ediyorlar. 

Helena Bonham Carter CBE, Barry Keoghan, Francesca Hayward, Kaia Gerber, Rowan Blanchard, Paloma Elsesser, Kelsey Lu, kız kardeşler Laila ve Nadia Gohar, Omari Douglas, Djenaba, Jess Maybury, Nancy Andersen, Lily Ashley ve Voo Le Voo’nun Hugo Hamlet’ i, William De Val Darby ve kendi resimlerinin önünde minyatür olarak hayat bulan Faye Wei Wei’nin ta kendisi. Yetenekli aktörleri, dansçıları, mankenleri ve müzisyenleri kapsayan bu geniş birey grubu koleksiyonun yapısının da değişkenliğine, kapsayıcılığına dikkat çekiyor; Rocha ilk kez; kadın giyim, erkek giyim ve çocuk giyim de dahil olmak üzere tüm aileye eksiksiz bir gardırop sunuyor.

Kitap, Rocha’ nın eserleriyle sanat ve resime gönderme yapma konusundaki özel becerisine ve ayrıca koleksiyonun kampanyasının daha geniş bir neşe, iyimserlik ve birlik olma duygusuna da selam niteliğinde. Bu gerçek bir buluş kutlaması- sanal konuklarla bir araya gelme ve koleksiyondaki güzel giysiler ve aksesuarları üzerinde deneyimleme şansı, üstelik de evinin güvenliği çerçevesinde.

Simone Rocha x H&M koleksiyonu, 11 Mart’ ta hm.com’ da satışa sunulacak.

Etİketler