‘SQUID GAME’ DİZİSİNDEN HOYEON JUNG HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Jung, Louis Vuitton’un en yeni marka elçisi oldu!

Netflix’in süper popüler Güney Kore yapımı ‘Squid Game’ dizisini hala izlemediyseniz, neredeydiniz? Yayın tarihinden beri online izlenim platformlarının en çok konuşulan dizilerinden biri olan ‘Squid Game’ serisinde Kang Sae-byeok karakterini canlandıran HoYeon Jung, moda dünyasında da etkisini göstermeyi başardı. 


Louis Vuitton’un en yeni marka elçisi olan Jung, Fransız markayı hazır giyim, saat ve mücevher gibi kampanyalarda temsil edecek. Netflix’te yayınlanmasından sadece birkaç gün sonra izlenim platformunda Amerika’da ilk sıraya geçen ilk Kore draması olan ‘Squid Game,’ tüm dünyada izlenme rekorları kırmıştı. 

Kısa bir süre önce The Hollywood Reporter’a röportaj veren Jung, “İlk haftadaki başarıdan sonra 3 kilo verdim. Yemek yiyemiyordum. Bu stres bile değildi, bu hissin ne olduğunu bilmiyordum. ‘Orada neler oluyor, ben kimim?’ diye düşündüm, az kalsın kendimi kaybediyordum,” diyerek heyecanını anlatmıştı. Şimdilerde Instagram’da en çok takipçisi olan Koreli oyuncu olan Jung’ın 23.7 milyon takipçisi var. 2019’daki Asyalı Model Ödülleri’nde ‘Asyalı Yıldız Ödülünü’ kazanan Jung, kariyerine model olarak başlamış ve Marc Jacobs, Fendi ve Max Mara gibi markaların defilelerinde yürümüştü. 'Squid Game’ serisindeki başarısından önce ‘Korea’s Next Top Model’ serisinin dördüncü sezonunda ikinci olan Jung, moda dünyasına pek de uzak değil. Louis Vuitton ile ilk iş birliğini 2017 defilesinde yapan Jung, Fransız moda evinin İlkbahar podyumunda yürümüştü. “HoYeon'un büyük yeteneğini ve fantastik kişiliğini hemen çok sevdim ve birkaç yıl önce Louis Vuitton'da başladığımız yolculuğun bu yeni bölümüne adım atmayı dört gözle bekliyorum,” diyen Louis Vuitton Kreatif Direktörü Nicolas Ghesquiere’ye ek olarak Jung ise, “Daha önce modellik yaptığım Louis Vuitton ile oyunculuk kariyerime başlamak onur verici. Küresel marka elçisi olarak Louis Vuitton ile tüm çalışmalarımız için çok heyecanlıyım,” dedi. Önümüzdeki dönemlerde Jung’ı yeşil eşofman takımından çok daha gösterişli ve dikkat çekici kıyafetler ile göreceğimize emin olabilirsiniz!

Etİketler