STELLA MCCARTNEY DÜNYA GÜNÜ İÇİN GREENPEACE İLE BİR ARAYA GELDİ

McCartney, Amazon’daki ormansızlaşmaya karşı mücadele ediyor.

Sürdürülebilir lüksün öncü isimlerinden Stella McCartney, endüstriyel tarım ve et üretimi sebebiyle Amazon ormanlarındaki yok olan ağaçlar için Greenpeace ile bir kapsül koleksiyon çıkardı. Stella x Greenpeace adlı kapsül koleksiyon dünyayı ve vahşi doğayı korumayı hedeflerken aynı zamanda Stella McCartney’nin 20. ve Greenpeace’in 50. yıldönümlerini kutluyor. McCartney’nin İlkbahar Yaz 2021 koleksiyonunun bir parçası olan Stella x Greenpeace koleksiyonu 23 Nisan’da satışa sunuldu.


Vintage eko-aktivist tasarımlardan ilham alan koleksiyonda organik pamuk ile üretilen iki grafik tişört ve iki sewatshirt var. Soft ve pastel tonlarındaki koleksiyon hakkında, “Stella McCartney ilk günden beri vejetaryen bir marka ve Greenpeace gibi inanılmaz bir organizasyonu desteklemekten daha çok gurur duyamazdım,” diyen Stella McCartney, “Bu koleksiyon ile her iki şirketin yıldönümlerini kutlayarak önemli bir konu hakkında farkındalığı artırıyoruz,” diye ekledi. 

“Umarım 2021’de her şey normale dönmez, bunun yerine umuyorum ki özellikle seçimlerimiz hakkında daha bilinçli hale geliriz,” diyen McCartney, “Amazon gibi değerli ormanlar, et üretimi sebebiyle yok olmamalı. Beslenmenizdeki eti azaltmak, Amazon'un ormansızlaşmaya karşı korunmasına yardımcı olabilir ve bu hayati ekosistemi ve iklimimizi gelecek nesiller için korumaya yardımcı olabilir,” diye ekledi. 

Kapsül koleksiyonun yanı sıra Stella McCartney Cares vakfı ile Greenpeace’in Amazon ormanları kampanyasına bağış yapan McCartney, her zamanki gibi sürdürülebilir modadaki pozisyonunu öne çıkarmış oldu.