STELLA MCCARTNEY X SEX EDUCATION

McCartney, göğüs kanseri farkındalığı için öğretmen rolüne büründü!

Stella McCartney her sene olduğu gibi bu yıl da Göğüs Kanseri Farkındalık Ayı için bir proje ile karşımızda. Daha önce Göğüs Kanseri Farkındalık kampanyaları için Alicia Keys, Kate Moss, Cara Delevingne ve Sofia Vergara gibi birçok isim ile çalışan McCartney, bu yıl ise Netflix’in ‘Sex Education’ serisinden altı isim ile bir araya geldi. 

Netflix’in sevilen serisinden Aimee Lou Wood, Chinenye Ezeudu, Sami Outalbali, Mimi Keene, Chaneil Kular ve Simone Ashley ile eğlenceli bir video çeken Stella McCartney, genç kızların ve kadınların rutin kontrollerini yapmaları gerektiğini hatırlattı. “Tuvalet, diş, göğüs,” sloganı ile günlük olarak unutmamanız gerekenleri eğlenceli bir senaryo haline getiren McCartney, her şeyi “Üçlü T” olarak özetledi. 


Farkındalık için hazırlanan filmde McCartney, öğrencilere meme kanserinin nedenlerini anlatırken, etrafı hindistancevizi, karpuz, nar ve şeftali gibi göğüs şeklinde meyvelerle çevrili bir cinsel eğitim öğretmeni olan Ella Allets karakterini canlandırıyor.

Netflix’in ‘Sex Education’ serisi ile videosuna özel olarak sınırlı sayıda üretilen bir tişört koleksiyonu satışa sunan Stella McCartney, ısı teknolojisi ile üretilen ‘The Triple T’ yazılı tasarımlar sergiledi. Göğüs kanseri araştırmaları ve önlemleri için bağışlanacak olan tişört satışlarının her biri bir mastektomi sütyeninin yapımına katkıda bulunacak.