STİL GÜNLÜĞÜ: EDWINA SPONZA

İstanbul’un en stil sahibi kadınlarından biriyle küçük bir moda sohbeti gerçekleştirdik.

Edwina Sponza'nın bohem ve vintage stilinden ilham alarak, sezonun koleksiyonlarından parçalar seçtik. İncelemeyi unutmayın...

Stilinizi nasıl tanımlarsınız?
Bohem diyebilirim. Fransız kadınlar ilham kaynağım ama daha rock veya özgür olmak istediğimde Kate Moss benim için hayat boyu tektir.

Giyiminize neler yön veriyor?
Benim için rahatlık çok önemli. Üs­tüme oturan, yapışan, hat gösteren hiçbir şey ilgimi çekmez genelde. Sa­int Laurent, Isabel Marant gibi mar­kaları beğeniyorum. Ayrıca Manuelle Guibal, Bsbee, Injiri gibi markalar­dan giyiniyorum ve çok seviyorum.

Moda dünyasında sizi en çok neler heyecanlandırır?
Modayı takip etmek güzel bir şey, motive edici diye düşünüyorum. Kendimize bakmamız, giyimimize özen göstermemiz, demode olma­mak adına modanın az çok içinde olmak keyifli.

Aksesuarlar söz konusu olduğunda nasıl tercihleriniz olur?
Ben yazın çok renkli aksesuarlar kullanırım ve çok takarım. Yaz be­nim için renk, canlılık demek. Ge­nel zamanda ise daha klasik takılar seviyorum. Vintage parçalara çok ilgim var. Mesela kendi biriktirdiğim charm’lardan oluşan ailemin yaptığı zinciri hiç çıkarmam boynumdan.

Kıyafetlerin uyumuna dikkat eder misiniz?
Uyum severim ama çok da takılmam. Dediğim gibi daha bohem olma­yı severim ben. Blazer vs daha klasik giyineceğimde uyuma dikkat ederim. En özen göster­diğim şey takılarım aslında.

Kişisel bir stil tüyosu verir mi­siniz?
Fazla zorlama, kendin ol. İnsan en güzel kendi olduğunda görü­nüyor bence.

Gardırobunuzdaki en önemli parça?
Siyah kaşmir Giuliva Heritage paltom.

Yeni sezonda gardırobunuza neler ekleyeceksiniz?
Valentino yeşil çiçekli bir uzun elbise var. Onu almayı düşünü­yorum bu yaz için.

“Sıradan” bir gününüz nasıl geçiyor?
Sabah erken kalkarım. Rüzgar yok­sa Bebek’te koşarım. Yoga, Jaune mağazaya uğramak, çocuklarla vakit geçirmek gibi aktivitelerle gün de­vam ediyor. Akşam da dizi veya film izleriz mutlaka.

Yazı: Serli Gazer Boyacı
Fotoğraf: Erbil Balta


ELLE Türkiye Nisan 2021 sayısından alınmıştır.