STİLİN İTALYANCASI

STİLİN İTALYANCASI

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 02 Nisan 2014
STİLİN İTALYANCASI
Gülben ÇAPAN; “Moda değil, stil markası yarattık” diyen efsanevi stil ikonu Lapo Elkann, ortakları Giovanni Accongiagioco ve Andrea Tessitore'yle buluştu.


Skandalların adamı” olarak tanımlandı yıllarca İtalya'nın gazete manşetleri tarafından. Bu sırada moda ve stil takipçileri onu “ikon” belleyerek taçlandırmıştı. Renkli giyim stili ve aykırı kişiliğiyle, İtalya'nın en zengin eski ailelerinden Agnellilerin soyundan gelen, “Fiat'ın varisi” Lapo Elkann, şu an stile adanmış bir hayat yaşıyor. “Kadife çerçeveli güneş gözlükleri”yle stil dünyasına damgasını vuran ve iki yakın arkadaşı, eski avukat Andrea Tessitore ve önceden Fiat şirketinde yöneticilik yapan Giovanni Accongiagioco'yla kurduğu Italia Independent markasının beşinci yılını kutluyor. “Ben burada girişimci rolündeyim. Her ürün üzerinde çalışan, yeniliklere açık enerjik bir ekibimiz var. Onlara fikir veren, alternatif yollar sunan, yeni metotlar üreten bir danışman gibi çalışıyorum. Bu her alanda olabiliyor: İletişimden tasarıma, üretimden işbirliklerine kadar yeniliklere odaklanmak konusunda ekibi sürekli uyarıyorum” diyor markanın kurucusu Elkann.~Tamamı karbondan üretilen güneş gözlükleriyle alanında ilke imza atan marka; güneş gözlüğünün yanı sıra numaralı gözlük modelleri, aksesuar, kıyafet ve işbirliği ettikleri dünya markalarıyla ürettikleri özel koleksiyonlarla sade bir gözlük markasından çok daha fazlasını vadediyor. Bugüne kadar Borsalino, Vans, Vertu gibi markalarla özel koleksiyonlar hazırlayan Italia Independent, en son efsanevi stil ikonu ve tasarımcı Karl Lagerfeld'le sürpriz yaptı. Paris Moda Haftası'nda Karl Lagerfeld'in Italia Independent için özel tasarladığı güneş gözlüklerinin tanıtımını yapan marka yöneticilerinden Itaila Independent'ın kuruluş hikayesini, stil anlayışlarını, gelecek planlarını ve daha fazlasını öğrendik.ELLE: Hikayeniz nasıl başladı?
ANDREA TESSITORE:
Lapo Elkann'la yıllardır dostuz. Bunun yanı sıra bir gün birlikte çalışabilme fikri hep vardı. Projemizi geliştirdikçe ben avukatlık kariyerimi bırakıp Lapo'yla çalışmaya karar verdim. Giovanni de benim gibi Lapo'yu yıllardır tanıyor; hatta Fiat şirketinde marka yöneticiliği yapıyordu. Dolayısıyla hepimiz gücümüzü, bilgimizi ve özverimizi buluşturarak bu yola birlikte baş koyduk.~ ELLE: Markanın çizgisi ve stilini biraz anlatır mısınız?
LAPO ELKANN:
Öncelikle şunu belirtmek isterim: Italia Independent moda markası değil; bir stil markasıdır. Demokratik lüks kavramına inanıyoruz; dolayısıyla ürünlerimizi belli kesime değil; herkese sunuyoruz. bugünün moda anlayışının yalnızca kişinin kendi stilinden doğabileceğini düşünüyoruz.

ELLE: Şu an Italia Independent uluslararası platformda nerede?
GIOVANNI ACCONGIAGIOCO:
Şu an hala uluslararası ortamda markayı daha da belirgin ve güçlü hale getirmek için çalışıyoruz. Türkiye'de markamız, Turkuaz Ltd. tarafından temsil ediliyor ve satışlardan oldukça memnunuz. Türkiye bizim için çok büyük potansiyele sahip bir pazar.

VE KARL LAGERFELD ...


Italia Independent güneş gözlüklerini severek kullanan tasarımcı Karl Lagerfeld, Lapo Elkann'la anlaşarak çok özel bir koleksiyon tasarladı. Her iki markanın da izlerini taşıyan koleksiyon kadın, erkek ve üniseks olmak üzere üç çerçeveden oluşuyor. Hem güneş, hem okuma gözlük modellerinden oluşan koleksiyonda, Italia Independent logosunun ortasında Karl Lagerfeld'in imzası bulunuyor.

Gülben ÇAPAN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.