TAYT KULLANMA KILAVUZU

TAYT KULLANMA KILAVUZU

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 14 Aralık 2014
TAYT KULLANMA KILAVUZU<#text>


<#text> Taytları bir yandan çok seviyor ve kullanıyor, öte yandan kullandığımız zaman iyi görünüp görünmediğinden emin olamıyoruz. Özellikle de farklı dokulara sahip olanları söz konusu olduğunda.


<#text> Taytlar konusunda zengin seçenekler sunan Calzedonia, bundan yola çıkarak bir etkinlik düzenledi. Markanın İstinyepark mağazasında gerçekleşen ve ünlü isimlerin de katılımıyla gerçekleşen organizasyonda, Moda Editörü ve Stil Danışmanı Mert Aslan, Calzedonia 2014 Sonbahar/Kış koleksiyonundaki deri görünümlü taytların nasıl kullanılmasıyla ilgili ipuçları verdi, yapılan yanlışları anlattı. İşte bu ipuçlarından bazıları:


<#text> 1- Taytla beraber kullanacağınız iç çamaşırı çok önemli. Mümkünse dikişsiz ve iz yapmayan çamaşır seçmenizde fayda var.


<#text> 2- Taytlar genelde elastik yapıya sahip oluyor. Bu da beden konusunda sizi yanıltabilir. Sırf üzerinize olduğu için küçük bedeni tercih etmeyin. Zira gerilen kumaş vücut hatlarını tüm kusurlarıyla belli ediyor.


<#text> 3- Tayt giydiğinizde üzerine seçeceğiniz parça ne çok uzun ne de çok kısa olmalı. Genelde uzun giyme hatasına düşülüyor. Üstte büyük bir kitle bacak boyunu kısa gösterebiliyor.


<#text> 4- İddialı bir tayt seçtiyseniz üzerine giyeceğiniz parça daha sade olmalı. Örneğin Mert Aslan'ın önerileri arasında smokin ve Chanel kesim ceketler var.


<#text> 5- Taytı mutlaka spor havada kullanmak zorunda değilsiniz. Mert Aslan'ın önerdiği şekilde ceketlerle ve içinize şık ipek atletler giyerek iddialı ve elegan bir biçimde de değerlendirebilirsiniz...


<#text> Farklı tayt modelleri arıyorsanız, feminen ve şık tasarımlarıyla Calzedonia'nın her mevsimde son derece zengin bir koleksiyon sunduğunu hatırlatalım!


<#text>


<#text> Aşağıda:


<#text> Ayşe Kucuroğlu, Azra Akın, Gamze Özçelik ve Özge Ulusoy'un da katıldığı söyleşide katılımcıların soruları da cevaplandı.


<#text>


<#text>

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

Baharı Hande Erçel ile karşılıyoruz.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.