Tek Trend: Kişisellik

Tek Trend: Kişisellik

Mehtap Elaidi, deneysel ve karakteristik tasarımlarıyla Istanbul Fashion Week’te. Kuvvetli detayların, ipekli kumaşların ve pudralı renklerin oluşturduğu koleksiyonunun teması için “Arkası Yarın” diyor tasarımcı. Elaidi’nin merakla beklediğimiz defilesinden önce, trendlerin yol haritasını ve şıklığın temel kurallarını konuştuk.

ELLE:
‘Istanbul Fashion Week’e hazırlanma sürecinden bahseder misiniz?
Mehtap Elaidi: Temanın ortaya çıkmasına kadar olan süreç genelde uzun zamanımı alıyor, ancak ondan sonra defileye hazırlanma süreci bir buçuk ay gibi çok yoğun bir dönem olarak geçiyor.

ELLE:
Istanbul Fashion Week sizin için ne ifade ediyor?
M. E: IFW ilk gününden beri dâhil olduğum ve  gelişmesini keyifle izlediğim bir proje. Ayrıca, tasarımcılar ve firmalar için de dünya moda takvimine göre bir çalışma prensibi oluşturmaları ve kendilerini uluslararası arenada takdim etmeleri açısından çok önemsediğim bir oluşum.

ELLE: Türkiye’deki tasarımcıları nasıl buluyorsunuz? Türkiye’nin dünya modasındaki trendleri belirleme konusundaki yeri nedir? Ne olacak?
M. E: Türkiye'deki tasarımcıların şu noktada kendilerini uluslararası anlamda genelden farklı tarzlarda ifade edebilecek güçte olduklarına ve sektörle bir araya gelerek Türk tekstil ve moda sektörünü güçlü bir konuma taşıyabileceklerine inanıyorum. Trendleri belirlemek bir süreç. Elbette önce etkileyebiliyor olmak gerekiyor ama istikrarlı bir gelişim gösterildiğinde kısa bir zaman içinde başarılmayacak bir şey değil.