TEKNOLOJİ GİYDİR, ÖDÜLÜ KAP

TEKNOLOJİ GİYDİR, ÖDÜLÜ KAP

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 08 Nisan 2014
TEKNOLOJİ GİYDİR, ÖDÜLÜ KAP
Intel'in yeni global yarışması “Make It Wearable”, size hem hayallerinizi gerçeğe çevirme, hem de 500.000 dolarlık büyük ödülü kazanma şansını veriyor. Nasıl mı?Sizin de bizimle hem fikir olduğunuzu düşündüğümüz bir konu var: Teknolojinin hızına yetişmek artık çok zor. Üstelik o, sadece teknolojik aletler kategorisinde değil başka alanlarda da kendini gösteriyor. İlk olarak saat gibi aksesuarlarla başlasa da şimdi gözü elbiselerimizde.

Intel de her geçen gün daha popüler hale gelen ‘Giyilebilir Teknoloji'ye daha fazla uzak kalamamış olacak ki harika bir projeyle karşımızda! Teknolojiyi ve modayı buluşturan, ‘Make It Wearable' adlı uluslararası yarışma bu alanda yenilikçiliği teşvik etmeyi ve yeni deneyimler yaratılmasına destek olmayı amaçlıyor.Yarışma iki aşamadan oluşuyor:İlk aşamada “hayal et” diyen Intel, fütürist fikirler arıyor. Dünyayı anlamlı bir biçimde geliştirebilecek her türlü fikrin kabul edildiği ve birbirinden bağımsız 5 turda gerçekleşecek ‘Vizyoner Kategori'de her turun birincisi, 5 bin dolar para ödülünün yanında fikirlerinin online olarak yayınlanması, Make It Wearable ödül töreni gala gecesine davetiye ve San Francisco'ya 2 kişilik seyahat paketinin de sahibi oluyor.

Yarışmanın 2. aşaması olan ‘Geliştirme Kategorisi'nde de proje sahiplerinin faydalı kullanım, estetik, pil ömrü, güvenlik ve gizlilik gibi alanları dikkate alarak; moda, sağlıklı yaşam, eğitim, çevre, güvenlik ve sosyal yaşam kategorilerinde giyilebilen, takılabilen ya da herhangi bir cihaza ya da aksesuara gömülebilen sensör ya da giyilebilir cihazlar geliştirmeleri bekleniyor. Bu aşamanın şampiyonunuysa iş, tasarım ve teknik geliştirme desteği, yoğun eğitim süreciyle birlikte 500.000 dolar büyük ödülün de sahibi oluyor. İlk 10 proje sahibinin de 50.000'şer dolar kazanacağı yarışmayla ilgili detaylı bilgiyi www.makeit.intel.com sitesinden edinebilirsiniz.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.