TIM WALKER’IN YENİ SERGİSİ V&A MÜZESİ'NDE

Modaya yön veren ünlü fotoğrafçı, Londra’nın en ünlü müzelerinden birinde bir sergi üzerinde çalışıyor.

Londra’nın ünlü Victoria & Albert Müzesinde yeni bir sergi açılıyor; ‘Tim Walker: Wonderful Things’ (Tim Walker: Olağanüstü Şeyler). Müze ile işbirliği yapan ünlü fotoğrafçı, 150 eserinin yer aldığı bir sergiye hazırlanıyor. 25 senelik kariyerinden ve V&A’in koleksiyonundan ilham alan yeni projesinden 10 parça sergileyecek olan Walker’ın sergisi hakkında yeni bilgiler açıklandı. 

“V&A benim için her zaman hayallerin sarayı oldu—burası dünyanın en büyüleyici yeri,” diyen Walker, “Müzenin koleksiyonu oldukça eklektik ve geniş, bu nedenle kendimi eserlere çok yakın hissediyorum,” diye ekleyen ünlü fotoğrafçı, V&A ile üç sene boyunca çalıştı. Müzenin 145 galerisini gezen, küratörler, teknisyenler ve müze çalışanları ile işbirliği yapan Walker, V&A’den ilham alan bir proje üzerinde çalışıyor. “Araştırmamda, müzede beni heyecanlandıran bir çok obje gördüm ve sadece objelerin fiziksel güzelliklerine değil ama aynı zamanda benim duygusal bağımı yansıtan fotoğraflar yaratmak istedim. Her kareyi, V&A’in koleksiyonundaki objelere olan aşk mektubum olarak düşünebilirsiniz,” diyen Walker, yeni fotoğrafların yanı sıra ikonik projelerini de sergileyecek. 

Stella Tennant, Edie Campbell ve Lily Cole gibi dünyanın en ünlü modelleri ile çalışan Walker’ın fotoğraflarında Cate Blanchett’ten, Solange Knowles’a kadar bir çok ünlü ismi görmeniz de mümkün. Tim Walker’ın modaya yön veren karelerini 21 Eylül 2019’dan 8 Mart 2020’ye kadar ziyaret edebileceksiniz.