TOKYO MODA HAFTASI BAŞLADI

TOKYO MODA HAFTASI BAŞLADI

Tokyo Moda Haftası, Tayland asıllı tasarımcı Pim Sukhahuta'nın çiçekerle bezeli runway'i ve ondan izler taşıyan koleksiyonuyla başladı. Tasarımlarını ‘Değerli, trend olmayan, zamansız paçalar' olarak yorumlayan Sukhahuta sonrası, sırada dikkat çeken bir başka defile vardı: Tenbo

Tenbo, sarı renkteki oyuncak bebek saçları, spor ağırlıklı kumaş ve tasarımlar üzerinde yer alan, graffiti hissi veren figürlerle dikkat çekti. Asıl önemli olansa, tek bacağı olmayan model Sayaka Murakami'nin podyumda yürümesiydi. Bir anlamda ‘Engelleri Kaldır' mesajı veren tasarımcının bu çıkışı, eğlenceli tasarımlarıyla da örtüşüyordu: Belki de eğlenceli parçaların bizi hayata daha çok bağladığının mesajını vermeye çalışıyordu. Markanın tasarımcısı ve kreatif direktörü Akafumi Tsuruta tarafından sadece bir yıl önce kurulan Tenba, erkekler ve kızlar için, hazır giyim parçalarına ek olarak geniş aksesuar koleksiyonuna da sahip.

New York, Milano, Londra ve Paris sonrası gözümüzün sadece İstanbul Moda Haftası'nda olmadığı malum. Gelişmeleri takipte kalın deriz!