TOM FORD İKİNCİ KİTABINI YAYINLIYOR

Ford, Gucci’den sonraki kariyerini anlatıyor…

Tom Ford, Kasım ayında ‘Tom Ford 002’ adındaki ikinci kitabını yayınlıyor. Rizzoli New York tarafından yayınlanan kitabın önsözü ise Anna Wintour tarafından yazıldı. Graydon Carter’ın girişi ile başlayan kitap, Bridget Foley ile röportaj ile devam ediyor. ‘Tom Ford’ adlı ilk kitabını 2004’te yayınlayan Tom Ford, Gucci’deki Kreatif Direktörlüğünü anlatmıştı. İkinci kitabını ise kendi adını taşıyan markası hakkında kurgulayan Tom Ford, markasını 2005 yılında kurmuştu.Tam olarak 44 sayfa olan kitap, Austin, Teksas’ta doğan Ford’un anılarından kişisel anekdotlarına kadar birçok içerik barındırıyor. Gucci sonrasını kariyerini detaylı bir şekilde anlatan Tom Ford, aynı zamanda Oscar adaylığı alan ‘A Single Man’ ve ‘Nocturnal Animals’ adlı iki filminin yapım sürecini de anlatıyor.

Julianne Moore, Beyoncé, Jennifer Lopez, Rihanna, Nicholas Hoult, Zendaya, Timothée Chalamet ve Drake gibi birçok ün günün fotoğrafının olduğu kitapta tüm yıldızlar Tom Ford’un tasarımlarını giyiyor. Aynı zamanda Gigi Hadid, Joan Smalls, Mica Arganaraz ve Jon Kortajarena gibi modellerin yer aldığı kitapta Tom Ford’un Steven Klein, Inex & Vinoodh, Nick Knight, Mert & Marcus gibi fotoğrafçılar ile öne çıkan kampanyaları yer alıyor. 

Tom Ford’un internet sitesi üzerinden önceden sipariş verilebilen ‘Tom Ford 002’ adlı kitap, Kasım ayında kitapçılarda satışa sunulacak.