TOM FORD İLKBAHAR-YAZ 2022 DEFİLESİ

90'lı yılların parlak anıları!

Tom Ford, pazar gecesi New York Moda Haftası'nı Lincoln Center'da umut dolu, ışıltılı bir koleksiyonla kapattı. Tom Ford'un modelleri, İlkbahar Yaz 2022 sezonu elektrik mavisi, pembe, mor parti, altın rengi görünümleri içinde yürüdü. Ford, koleksiyon için 90'lı yılların anılarını çıkardı ve parlak siluetlerle bahara göz kırptı. Ford, yaşadığı Los Angeles'ın parlak gündelik havasını çağrıştıran “70'lerin ve 90'ların çekimi” olarak adlandırılan sportif akşam yemeğini yansıtan bir gösteri sundu.

120 konuk - zorunlu maskeleri - David H. Koch Tiyatrosu'ndaki uzun, yumuşak beyaz kanepelere oturdular. Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi başkanı Ford, pandeminin başlamasından bu yana New York'un ilk tam yüz yüze moda haftasını tamamlamak için kalabalığını önemli ölçüde azalttı. Düzinelerce tasarımcı, COVID önlemleri için genellikle daha küçük kalabalıkları karşılamak için Manhattan ve Brooklyn'e yayıldı.

Gigi Hadid, Ford'un modelleri arasındaydı, parlak mavi jogger pantolon, elektrik yeşili bir bluz ve bronz bir ceket giymişti.

Koleksiyonda birkaç korse üst, paraşüt pantolon ve trençkot da dahil olmak üzere erkekler ve kadınlar için tamamen siyah görünümler vardı. Cesur renk karışımıyla ilgili olarak Ford, birlikte giyilen tek renk tonlarını veya “biraz sarsıcı sert çarpışmaları” sevdiğini söyledi. “Benim kitabımda biraz kötü bir, tat her zaman iyi bir zevktir.”8 yaşındaki oğlunun okula basketbol kıyafeti giyme isteğiyle mücadele ettikten sonra, ağırlıklı olarak spor giyimden etkilenen gece kıyafetleri koleksiyonunu hazırladı. Ford, "Sportiftrendi benimsemeye, ancak spor görünümünü kadınlar için gece kıyafetlerine dönüştürmeye karar verdim" dedi. "Elbette, yine de okula basketbol ipeklisi giymesine izin vermeyeceğim ama sanırım bu koleksiyondan payetli bir çift giymem için gerçekten çok yalvarırsa onun için yapabilirim."


CFDA – Amerikan Moda Federasyonu'nun başkanı ve 90'lardan sadece bir göz kırpması getirmedi, ayrıca sponsor olarak 90'larda FBI tarafından kovalanan Harlem'den bilinen sahtecilik ürünleri tasarımcısı Dapper Dan'i getirdi ve onu kötü şöhretini temizledi. Steven Kolb ve Tom Ford liderliğindeki Amerikan Moda Federasyonu (CFDA), tüm yasadışı üreticileri, taklit ürün tasarımcılarını meşrulaştırmanın yolunu açtı. Basitçe söylemek gerekirse, bu New York Moda Haftası 2021'den başlayarak herkese açık bir davetti - gidin, sahte ürünler üretin, istediğiniz yasa dışı her şeyi yapın ve eğer iyiyseniz temizlenirsiniz, yatırım alırsınız.