TOM FORD’UN YENİ YÖNETİM EKİBİNİ TANIYALIM

Tom Ford’da Peter Hawkings dönemi başlıyor…

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 01 Mayıs 2023
TOM FORD’UN YENİ YÖNETİM EKİBİNİ TANIYALIM Instagram

Estée Lauder’in Tom Ford satın alımı tamamlandı. Tom Ford’un final kadın koleksiyon sunumundan günler sonra Estée Lauder Cos. Guillaume Jessel’i Tom Ford Beauty’nin başkanı ve CEO’su, Peter Hawkings’i ise Tom Ford’un Kreatif Direktörü olarak duyurdu. Estée Lauder'in marka değeri 2,8 milyar dolar olan anlaşmasının bir parçası olarak moda lisansına sahip olan Ermenegildo Zegna Group, Temmuz ayında açıklanması ve üçüncü çeyrekte görevi üstlenmesi beklenen Tom Ford Fashion'a CEO olarak yeni bir ismi atayacak.  

Tom Ford ve Domenico De Sole, yıl sonuna kadar markanın danışmanları olarak görev yapacakken, Tom Ford’un artık Fade to Black yapım şirketi ile film projelerine odaklanacağı belirtildi. “Guillaume, yalnızca güçlü bir güzellik anlayışına sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda moda konusunda da büyük bir anlayışa sahip olan inanılmaz bir lider,” diyen Tom Ford, aynı zamanda yeni Kreatif Direktör Peter Hawkings hakkında, “Peter, 25 yıl önce benimle Gucci'de erkek giyim tasarım asistanı olarak çalışmaya başladı ve Tom Ford markasında bana katılmak için ayrıldığında şirkette kıdemli erkek tasarımcısı olmak için hızla yükseldi. Muhteşem sektör deneyimine sahip inanılmaz derecede yetenekli bir lider ve en üst düzeyde tasarım ve kaliteye sahip tasarımlar yaratma taahhüdümün devam edeceği konusunda bana güven veriyor” dedi. 


2014’ten beri Tom Ford Beauty’nin yönetimini üstlenen Jesel, geçtiğimiz yıl Tom Ford Beauty ve Balmain Beauty’nin Başkanı olarak atanmıştı. Tom Ford Beauty’nin gelişiminde büyük katkısı olduğu söylenen Jesel, daha önce ise MAC Cosmetics’te birçok farklı pozisyonda görev almıştı. “Guillaume, lüks güzellik sektörünün şekillenmesinde etkili oldu,” diyen Estée Lauder Cos başkanı ve CEO'su Fabrizio Freda, "Tom Ford markasını ifade etme yeteneği, Tom Ford Beauty'nin dikkate değer bir küresel başarı elde etmesiyle sonuçlandı ve bu da onu Tom Ford markasını heyecan verici geleceğine götürmek için ideal bir aday haline getirdi” diye ekledi.


En son Tom Ford erkek giyiminden sorumlu başkan yardımcısı olan Hawkings'in yeni sorumlulukları arasında kadın giyim, erkek giyim ve aksesuar kategorilerinin denetimi yer alacak ve defileler için baş tasarımcı rolünü üstlenecek. Kariyerine 1998’de Gucci’de başlayan Hawkings, Tom Ford ile yakından çalışmıştı. Daha sonra 2006’da Gucci’den ayrılan Hawkings, Tom Ford bünyesine katılarak erkek giyim tasarımlarını üstlendi. “Peter, dünyanın en başarılı erkek giyim tasarımcılarından biri. Tom Ford’un yanında çalışarak edindiği deneyimler ve kaliteye olan sadakatı sonsuz,” diyen Jesel, “Tom Ford’un efsanevi yaratıcı vizyonunu geleceğe taşımak için Peter'dan daha uygun kimse olamazdı,” diye ekledi. 

Henüz duyurulmamış olan Tom Ford Fashion başkanı hakkında Ermenegildo Zegna Group CEO'su Ermenegildo Zegna, "Tom Ford Fashion için güçlü bir lider atamaktan ve yeni liderin lüks iş zekasından ve Tom Ford’un küresel büyüme etkisine katkıda bulunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz,” dedi. Daha önce duyurulduğu üzere Estée Lauder Cos., Tom Ford için yaklaşık 2,25 milyar dolar ödeyerek Gucci'nin sahibi Kering'i geride bırakarak, güzellik devinin moda dünyasına ilk girişimi ve şimdiye kadarki en büyük anlaşması oldu.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.