TOMMY HILFIGER MARILYN MONROE’NUN GİYDİĞİ JEAN'İ AÇIK ARTIRMAYA ÇIKARIYOR

Marilyn Monroe'nun açık mavi jean'i satın almak ister misiniz?

Tommy Hilfiger’ın kişisel koleksiyonundan parçalar açık artırmaya çıkıyor, bunların arasında Marilyn Monroe’nun giydiği jean pantolon da var.

Yüzlerce parçanın arasında; David Bowie’nin imzaladığı tarot baskıları, Andy Warhol’un ‘Liza Minnelli’ baskısı ve birçok şey var.

Koleksiyonun en pahalı parçası olmasa da Monro’nun River of No Return filminde giydiği jean'in değeri $40.000.

Hilfiger’ın özel koleksiyonundan parçalar 21 Ekim’de Los Angeles’taki Julien’s Auctions galerisinde ve aynı zamanda canlı olarak online sitesinde gerçekleşecek. Tommy Hilfiger aslında 3 tane Marilyn Monroe tarafından giyilen kota sahipti ancak bir tanesini Britney Spears’a diğerini de Naomi Campbell’a hediye etti. River of No Return filminde Monroe, her zaman giydiği elbiselerin aksine birkaç tane kot giyiyor. Ünlü ikon bu filmde suça karışmış bir şarkıcıyı canlandırıyor ve film ormanda ve dağda geçiyor, bu nedenle kot tercih edilmesi çok da şaşırtıcı değil.

Jean giymek bugünlerde hiç önemli bir olay değil ancak 1950’li yıllarda Marilyn Monroe’nun her giydiğinin trend olması ve ilk kot giyen ünlüler arasında yer alması onu yine bir stil öncüsü yapmıştı. Koleksiyonunun diğer önemli parçaları ise; 1970’li yıllarda KİSS gitaristi Ace Frehley’nin giydiği platform botlar ve Rolling Stones solisti Mick Jagger’ın Steel Wheels turunda giydiği deri yelek. Açık artırmadan kazanılanların bir kısmı Autism Speaks kurumuna bağışlanacak. Marilyn Monroe’nun kotunu veya Mick Jagger’ın yeleğini almak isterseniz juliensauctions.com'dan teklif verebilirsiniz..