TOPUKLULARLA DAHA SEKSİ!

TOPUKLULARLA DAHA SEKSİ!Ayakkabı tasarımcısı Rupert Sanderson ile ayakkabılar hakkında kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

Kadın vücudunu en iyi gösteren topuk çeşidi hangisi sizce?
Kadınların bacağını uzun gösteren ayakkabılar tasarlıyorum. Böylece kendilerini daha seksi hissediyorlar. Tasarımlarım, incelikli ve hassas işçiliğin ürünü. Bana göre ince topuklular kadın vücuduna harika bir form kazandırıyorlar. Tıpkı Florida modelimde olduğu gibi.

Tasarımlarınız yalın olduğu kadar feminenler. Orta boy topukluları nasıl buluyorsunuz? Bu modeli tasarlamayı seviyor musunuz ?
Orta boy topuklular birkaç sezondur geri dönüş yapmış durumda. Ben de onların dönüşünü memnuniyetle karşıladım. 2013 sonbahar-kış koleksiyonumda çok sayıda blok orta topuklu model var. Örneğin tasarladığım Luce modeli çeşitlendirilmeye o kadar açık ki, onun üzerinde farklı renkler ve materyallerle çalıştım.

Öldüren topuklular döneminin sona erdiğine inanıyor musunuz?
Asla!

Kadınlar topuklularla daha seksi görünüyorlar mı?
Kesinlikle evet!

Kadınlar bu sezon tek ayakkabıya yatırım yapacak olsalar tercihlerini hangisinden yana kullanmalılar?
Alışkın oldukları konfor alanlarından dışarı adım atıp “vay!” etkisi yaratan bir sandalete yatırım yapsınlar. 80'lerin, graffitilerle bezeli New York metrosundan ilham alarak tasarladığım Zandy modeli buna iyi bir örnek.

SEDA YILMAZ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.