Trençkot sanatı

Burberry Prorsum 2013 sonbahar-kış

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 20 Şubat 2013
Trençkot sanatı
Burberry Prorsum'un yeni koleksiyonuna “Trench Kisses: A Collection of Classics and Christine Keeler" adını veren Christopher Bailey, seksi sularda yüzüyor. 60'larda İngiliz Savunma Bakanı ve Rus Askeri Ateşesi'yle aynı zamanlarda birlikte olan ve bu yüzden "Prufomo Skandalı"yla ünlenen Christine Keeler, tasarımcının ilham kaynağı olmuş.

Markanın klasik geçmişine leopar deseni, lateks ve kalem eteklerle seksi çizgiler katan Bailey, kalp deseni ve çizgilerle de sevimli tarafını ortaya koyuyor. Deve tüyü, bordo, siyah ve beyazın baskın olduğu koleksiyonda trençkotlar yine klasik bir trençkottan fazlasını vadediyor. Günlük kıyafetlerimizin üstüne giyilen bir parça olmanın ötesinde elbise görevi gören trençkotlar, desenlerle bir araya gelerek farklı bir yerde konumlanıyor. Tasarımcı, ceket kolları ve elbise yakalarındaki metal plakalarla, klasik parçaları ince detaylarla modernize etmeyi başarıyor. Burberry Prorsum defilesinden tüm görünümler foto galeride.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.