TRENDLERDEN UZAK

TRENDLERDEN UZAK

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 11 Mayıs 2014
TRENDLERDEN UZAK
Mango Türkiye Görsel Müdürü Yeşim Demir'in iş stilini en iyi hangi parçalar özetliyor? Nelerden uzak duruyor? “Büyük boy çantalar dipsiz kuyu gibi” diyen Nigar Yeşim Demir'in gardırobunu Suzan YURDACAN bizler için “karıştırdı”.


Ofis stilini merak ettiğimiz Mango Türkiye Görsel Müdürü Yeşim Demir'i üç favori kıyafeti ve aksesuvarlarıyla görüntüledik. Ve tabii ki, tarzı hakında daha fazlasını da öğrendik.

Kimdir? Yeşim Demir


İşi: Mango Türkiye görsel ekibini, Mango'nun sezonluk trendleriyle ilgili eğitmek. İspanya merkez ofisten gelen bilgilerin, mağaza ve bölge müdürlerine akışını sağlamak. Vitrin malzemelerinin siparişlerini vermek veya Türkiye'de üretilen malzemeler varsa üretimini sağlamak.


İş stilini özetleyen parçalar: İpek ve vintage gömlekler. Erkek tişörtleri. Midi boy etekler ve vintage elbiseler.

ELLE: İş stilinizi en iyi anlatan parçalar neler?
YEŞİM DEMİR:
Genelde iş veya özel ayrımı yapmıyorum ama stilimi en iyi erkek tişörtleri ve gömlekler tanımlar. Hawaii gömlekleri favorim. Ve bunlarla birleştirdiğim jean ve deri montlar. Midi boy etek ve vintage elbiseleri de sayabilirim. 

Ceket, DKNY. Siyah kazak, MANGO. Pantolon, vintage/UNGARO. Ceket, DKNY. Siyah kazak, MANGO. Pantolon, vintage/UNGARO. Çanta, LOEFFLER RANDALL Ayakkabı, ANNE VALERIE HASH. Kolye, MANGO. ~ ELLE: Ofis tarzı için “altın kural”ınız var mı?
Y.D.:
Aynaya baktığımda kendimi iyi hissetmek isterim.

ELLE: Sabah ne giyeceğinize nasıl, neye göre karar verirsiniz?
Y.D.:
Kalktığım andaki ruh halim en büyük etken! Sonrasında nasıl bir tempom olacağı ve hava durumu da önemli. Ama özellikle gözüme takılan bir giysi olursa, onu giyebilmek için bütün şartları zorlayabilirim!

ELLE: Hiç giymediğiniz veya uzak durdunuz ne var?
Y.D.:
Hareketlerimi kısıtlayacak çok kısa ve neon renkli giysiler tercih etmiyorum. Rugan ve platform ayakkabı da kullanmam.

Mavi Hawaii gömleği, PARADISE FOUND. Balıkçı yaka kazak, MANGO. Deri kemer, PRADA. Pantolon, HELMUT LANG. Uzun çizme, ALEXANDRE BIRMAN. Bileklik, MANGO. Zincir saplı kırmızı çanta, GIVENCHY.

Suzan YURDACAN
Fotoğraflar: Merve AĞAZAT

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.