TÜM BAŞKALDIRANLARA SELAM!

TÜM BAŞKALDIRANLARA SELAM!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 02 Temmuz 2014
TÜM BAŞKALDIRANLARA SELAM!


Bir gün bir sanat yönetmeni, bir motosiklet tutkununa özel bir ceket tasarlıyor ve olaylar gelişiyor... Duygu Yegül'ün önderliğindeki Custom Rebels, hızlı şehir İstanbul'un son zamanlarda başına gelen en naif ve en cool şey.

Kurucu ortakları


Duygu Yegül, Deniz Özgün ve Alex Cem Üster.

Nasıl oldu?


Deniz bir motor alır, Duygu da ona elleriyle boyadığı bir ceket hediye ederek kutsar. Ardından kendileri başta olmak üzere, eşe dosta ceketler yapılır. “Daha fazla mı paylaşsak?” diye düşünülür, boyalar araştırılır ve ortaya Custom Rebels çıkar.

İnternet


“Bilgiye, habere; dünyanın öbür ucunda üretilen, yeni çıkan, ünlü olmuş veya olmamış her şeye çok hızlı ulaşabildiğiniz bir kaynak. Modanın ve ilham alarak yapılan tasarımların beslenmesine sebep oluyor. Bizim için de öyle.”

Tamamen duygusal


“Deri sevenler ve özel parçalara değer verenlerin yanında; işin duygusal boyutu da önemli. Tek olmak felsefesine inananlar bizi tercih ediyor. Bir söz veya tasarımla duygusal bağ kuran herkesin bir parçası olabiliriz.”

Hızı yavaşlatmak


“Artık neredeyse her şey fabrikasyon ve her şeyi hızla tüketiyoruz. Custom Rebels buna karşı çıkıyor ve fikrini orijinal, tek olmak üzerine kuruyor. Tükenip yok olmamak, kişiye özel kalıcı bir hikaye bırakmak...”

Yol buluşturur


“Bu tasarımlar, bize heyecan verdi. Yollara çıkma hayallerimizi dile getirdi. Hepimiz farklı mesleklerdeniz; ama aynı dili ve hayalleri paylaşıyoruz.”

Siyah


“Bir başkaldırı, karanlık ama net ve basit.”

Bir kitap olsa


“New York'ta Printed Matter isimli kitapçıya girmiştim. Orada bir rafta el yapımı tek adet kitaplar vardı. Kitabını yapıp tasarlayan o rafa koymuştu. Biz o kitaplardanız. Bütün başkaldıranlar; müzisyenler, filmler, sanatçılar...”

SILA GÜVEN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.