UNESCO VE DIOR BİR ARAYA GELDİ

Dior, kız öğrencilere danışmanlık verecek…

UNESCO ile bir araya geldiğini duyuran Dior, dezavantajlı, genç kız öğrencilere bir destek programı kuruyor. Daha önce Women@Dior danışmanlık insiyatifi ile 1,000’in üzerinde genç kız öğrenciye yardım eden Dior, UNESCO ile partnerliğinde bu girişimi sürdürmeyi hedefliyor. Öğrencileri Dior çalışanları ile eşleştirerek bir danışmanlık programı yaratan Dior, yeni partnerliklerinde de aynı süreci yansıtacak. 

UNESCO’nun Küresel Eğitim Koalisyonu ile birlik olan Dior, Nijerya, Gana, Tanzanya, Jamaica, Pakistan, Filipinler ve Sri Lanka gibi ülkelerden 100 kız öğrenciye bir eğitim programı hazırlayacak. Her öğrenci, bir Dior çalışanı ile eşleşerek 10 aylık online bir eğitim programına katılacaklar. Daha sonra yerel projelerde yer alacak olan öğrenciler, ‘Dream For Change’ (Değişim için Hayal Et) insiyatifi ile beraber özgüvenlerini güçlendirecekler. 

“Özgürlük eğitim ile gelir,” diyen Dior Kreatif Direktörü Maria Grazia Chiuri, “Benim için, genç kızların özgüvenini geliştirmek çok önemli: cesaret etmek ve bir şeyler başarmak için bağımsız olmak. Bu insiyatif, yarının dünyasını yaratmak için hiç olmadığı kadar önemli.” diye ekledi. 

Etİketler