ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

Valentına Zelıaeva

Valentına Zelıaeva

ELLE: Birçok moda dergisi ve büyük markalarla çalışmış ünlü bir modelsiniz. Peki kariyerinize nasıl başladınız?
Valentina Zeliaeva: Modelliğe 15 yaşında başladım. Annem beni o zamanlar Moskova'nın en büyük ajanslarından birine götürmüştü. Oraya kayıt olduktan birkaç yıl sonra “Elite Model of The Year” yarışmasına katıldım, ancak dereceye giremedim. Yine de şans benden yanaymış ki o sırada Moskova'da bulunan bir Japon model ajansının direktörü beni fark edip, Tokyo'ya davet etti. Böylece bunu takip eden birkaç yılımı Tokyo – Moskova arasında mekik dokuyarak geçirdim. Bir taraftan modellik yapıp diğer taraftan Moskova Üniversitesi'nde mühendislik eğitimime devam ediyordum. 21 yaşıma bastığımda iş için New York'a davet edildim. Mecburen okulu yarıda bırakıp tam zamanlı modellik yapmak üzere oraya gittim.

ELLE: Mavi gözleriniz ve parlak sarı saçlarınızla egzotik Rus güzeli resmine birebir uyuyorsunuz. Kusursuz güzelliği nasıl tanımlıyorsunuz? Giyimde tarzınız nedir? Güzellik sırlarınız nedir?
V.Z.: Kıyafetlerle “oynamayı” seviyorum. Genelde klasik parçaları bit pazarlarında bulduğum ilginç şeylerle karıştırmayı, yani bir araya getirmeyi seviyorum. Formda kalmak için ise çok egzersiz yapıp, sağlıklı besleniyorum. Ayrıca bol su içiyor ve taze meyve tüketiyorum. Sabahları uyandığımda önce bir bardak soda içip, karpuz veya başka bir meyve yiyorum. Vücut bakımımda doğal ürünleri tercih ediyorum. Örneğin Clarins'in bitkisel Body Oil ürününü çok seviyorum. Yüz bakımım için Kinerase Antioxidant Mist temizleme ürününü ve gece kremini kullanıyorum, ayrıca güneşten uzak kalmaya çalışıyorum. UV korumalı kremler ise vazgeçilmezim.