VALENTINO DÜNYA GENELİNDE VINTAGE BUTİKLER İLE BİR ARAYA GELİYOR

Pierpaolo Piccioli, Valentino arşivini büyütüyor!

Couture koleksiyonunu 15 Temmuz’da Venedik’te göstermeyi planlayan Valentino, şu sıralar bir başka proje üzerinde çalışıyor. Yılın sonunda heyecan verici bir insiyatif duyurmaya hazırlanan İtalyan marka, dünya çapında birçok vintage mağaza ile iş birliği yapıyor. Kreatif Direktörü Pierpaolo Piccioli’nin öncülük ettiği projede Valentino vintage parçalara sahip olan kişiler, bu ürünleri mağazada hediye kredisine dönüştürebilecekler. 

Milano’daki Madame Pauline butiği gibi dünya genelinde pek çok prestijli vintage mağazası ile bir araya gelen Valentino, arşivini genişletmeyi hedefliyor. Müşterilerin sadakat döngüsünü güçlendirmek isteyen markanın aldığı vintage parçaların da uzmanlar tarafından dikkatlice inceleneceği belirtildi. 

Müşterilerden ve butiklerden alınan vintage parçaları mağazalarda ve farklı platformlarda sergilemeyi planlayan Valentino, sürdürülebilirliğin projenin esası olduğunu bildirdi. Geçtiğimiz Mayıs ayında 2022’den itibaren anti-kürk olacağını duyuran Valentino, sadece çevresel sorunların çözümleri için değil aynı zamanda kıyafet döngüsüne de katkıda bulunmak istiyor.