Valentino'dan Bir Duyuru Daha

İtalyan lüks marka, haziran ayındaki erkek giyim ve haute couture defilelerini iptal etti.

Buse Saray BUSE SARAY 25 Mart 2024
Valentino'dan Bir Duyuru Daha Getty Images

İtalyan moda evi Valentino, kreatif direktörü Pierpaolo Piccioli'nin ayrılmasının ardından haziran ayında erkek ve couture moda şovlarını sunmayacağını açıkladı. Her iki koleksiyon da, COVID-19 yılları haricinde genel ve tarihsel olarak Paris'te sergilendi.Marka, cuma günü Piccioli ile işbirliklerini sona erdirmeye karar verdiklerini ve yakında yeni bir yaratıcı organizasyonun duyurulacağını belirtti. "Yaratıcılık, şirketi önemli bir direk olarak yönlendirmeye devam edecek ve yeni gelecek koleksiyonları şekillendirecek" denildi.

Piccioli'nin ayrılığı, Valentino'nun sahibi Mayhoola'da bir dizi değişiklik yaşanırken geldi. Valentino'nun kardeş markası Balmain'in hem CEO'su hem de pazarlama başkanı son haftalarda şirketten ayrıldı. Bu arada, eski Chloé CEO'su Riccardo Bellini henüz duyurulmamış bir rolde gruba katıldı. Valentino yakında yeni bir kreatif direktörünü duyuracak.

Pek çok kaynak, Gucci'nin kreatif direktörü Alessandro Michele'nin, Piccioli'nin boş bıraktığı rolü üstlenmek için Valentino ile müzakere ettiğini bildirdi. Valentino yorum yapmayı reddetti. 

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.