VALENTINO’NUN PEMBE DÜŞLERİ

Paris Moda Haftası kapsamında sunulan Valentino Sonbahar/Kış 2022 defilesi, pembe renge başka bir boyut kazandırıyor.

Pierpaolo Piccioli, Paris Moda Haftası’nda Valentino Sonbahar/Kış 2022 defilesi için göz dolduran bir defile sergiledi. Koleksiyon, paleti tek bir renk tonuna indirgeyerek, daha az şey daha çok kavramını benimsiyor, bu da kapsamlı katmanlama ve yaratıcı silüetler aracılığıyla ifade olanaklarını en üst düzeye çıkarıyor. Neon pembe, gösteri boyunca her yerde öne çıktı; ancak zaman zaman klasik siyah monokrom aralarla bozuldu.

Pierpaolo Piccioli, Valentino sonbahar hazır giyimi için aşırı bir renk stratejisi benimsedi. Pistindeki her bakış pembeydi; set dâhil her şey fuşyanın canlı bir tonundaydı. Arada siyah bir mola verildi.Neden pembe? 
Piccioli, Valentino kırmızısı veya başka bir renk yerine; kültürel anlamlarını, kız gibi veya punk ile olan çağrışımlarını veya kullanımını erkeklerle (muhtemelen krallar, kardinaller) sınırlayan orijinalini yıkmak için onu seçtiğini iddia etti.Tepeden tırnağa monokromlar, yaratıcı silüetler…

Pembe, küçük balon elbiselerden dar taytlara ve kabarık çan eteklere kadar her şeyde tepeden tırnağa (son derece yüksek platform ayakkabılar veya kalın spor ayakkabılarla) 40 silüet için devam etti; geniş opera paltolarından özel dikim takım elbise ve pardösülere kadar. Daha sonra tüylerden, görkemli pelerinler ve nakışlardan oluşan büyük bir final için sekiz görünümde daha geri döndü.

Garip bir şekilde, koleksiyonun ortasında aniden siyaha geçişin sağladığı soğuma süresi, Valentino'nun repertuarının zarafetini ve hassasiyetini daha güçlü tarafını gösterdi. Piccioli'nin, dantel üstleri veya bükümlü tülleri pantolonlarla eşleştirerek yaptığı şey modern hissettiriyor. Siyah bir siluet, sonbaharda moda olan dingin duygunun büyük bir parçası...

Valentino'nun Sonbahar/Kış 2022 koleksiyonuna göz atın.