Valentino’nun Yeni Kreatif Direktörü Belli Oldu

Alessandro Michele artık Valentino’da

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 28 Mart 2024
Valentino’nun Yeni Kreatif Direktörü Belli Oldu Getty Images

Pierpaolo Piccioli’nin Valentino’da geçirdiğimi 25 yıldan sonra geçtiğimiz hafta gelen ayrılık haberinin ardından yeni kreatif direktör söylentileri moda kulislerinde konuşulmaya başlamıştı. Valentino Piccioli’nin hemen ardından bugün Alessandro Michele’nin kreatif direktör olarak atandığını duyurdu. 

Bugün yaptığı açıklamada yeni görevini ‘hayatta bir kez kaşılaşılacak bir fırsat’ olarak nitelendiren Michele; “Güzellik” kelimesinin kolektif bir hikayeye adeta kazındığı, kendine özgü muazzam bir zarafet ve incelik sahibi bir Maison de Couture’e katılmaktan büyük mutluluk duyuyuor ve aynı zamanda büyük sorumluluk hissediyorum.” dedi.


Alessandro Michele, en çok Gucci’deki dönemiyle tanınıyor. Kendine özgü maksimalizmiyle yeni bir çağ başlatan tasarımcı Ocak 2015’te Gucci’ye atandığında, vizyonuyla markaya adeta can suyu verdi. Onun zamanında satışları yükseklen Gucci, en çok talep gören markalardan biri haline geldi. 2022 yılının Kasım ayında Gucci’de ayrılan İtalyan tasarımcının bir sonraki durağı bugüne kadar merakla bekleniyordu. 

2 Nisan’da görev başına geçecek olan Michele, ilk Valentino koleksiyonunu Eylül ayındaki Paris Moda Haftası’nda sunacak.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.