VERSACE SONBAHAR 2021 KAMPANYASININ YÜZÜ DUA LIPA OLDU

Lipa’yı upuzun kızıl saçları ile çok beğendik!

Versace’nin Sonbahar 2021 kampanyasının kesinlikle küresel olarak heyecanlandıran bir etkisi var. Neden mi? Çünkü yeni kampanyanın yüzü Dua Lipa! Son dönemlerin en çok konuşulan ve beğenilen müzik yıldızlarından biri olan Dua Lipa, bir süredir katıldığı etkinliklerde ve ödül törenlerinde Versace stilleri tercih ediyordu. Donatella Versace’nin sıklıkla yorum yaptığı fotoğraflar paylaşan Lipa’dan böyle bir haber beklemiyorduk desek yalan söylemiş oluruz!Geçtiğimiz günlerde paylaşılan fotoğraflar ile kampanyanın yüzü olduğunu resmen duyuran Versace, Dua Lipa’yı yeni saç stiliyle fotoğrafladı. Mert Alaş ve Marcus Piggott tarafından çekilen kampanya fotoğraflarında Lipa’nın kızıl ve upuzun saçları dikkat çekti. Dua Lipa’nın çekimler sırasında özgüveninden bahseden Donatella Versace, “Saçlarını boyamak istediğimizde bize güvendi ve ona sorduğumuzda hiç tereddüt etmedi,” dedi. 

Sonbahar koleksiyonu için defile videosunda da birçok modelin saç rengini değiştiren Versace, Gigi Hadid’i de kızıl saçları ile görüntülemişti. “Benim sarı saçlarım olsa da sarışın çok banaldi,” diyen Donatella Versace, “Ve ateş kızıl saçlar tutku ve gücü sembolize ediyor,” diye ekledi. Women’s Wear Daily’e verdiği röportajda Dua Lipa ile ilk olarak Şubat 2017’de Londra’daki Versus şovunda tanıştığını söyleyen Donatella Versace, bir süredir Lipa ile kırmızı halı etkinliklerinde ve sahnelerde iş birliğini sürdürüyordu. Madonna ve Elton John gibi birçok ünlünün favori tasarımcılarından biri olan Donatella Versace, ünlüler ile kişisel ilişkiler kurmanın önemli olduğunu söyledi. Lipa ile de çok yakın arkadaşlar olduklarını söyleyen Versace, “Sırf giydirmek için bir ünlü ile bir araya gelmiyorum. Onlar ile arkadaş, sırdaş olabilirsem çok mutlu oluyorum,” diye ekledi. 

Dua Lipa’nın ses tonundan çok etkinlendiğini belirten Versace, aynı zamanda Lipa’nın hayata bakış açısını çok beğendiğini söyledi. “O inandığı şey için mücadele etti ve sonunda başardı,” diyen Versace, güçlü kadınların her zaman tasarımları için ilham kaynağı olduğunun altını çizdi. 2018 Brit Ödülleri sırasında sahneye Versace’den bir mayo ve işlemeli bir denim ceket ile çıkan Dua Lipa’nın çok özgüvenli, güzel ve cesur olduğunu belirten Donatella, “Dans ederken özgür hissettiriyordu. O bana İtalya’nın güneyindeki kadınları hatırlatıyor, ona öncü olamazsınız, o size öncü olur,” diye ekledi. 
2019’da Met Gala için Versace’nin davetlisi olan Dua Lipa, aynı sene Grammy Ödüllerinde ‘En İyi Pop Vokal Albümü’ ödülünü aldığı zaman ise üç farklı Versace kıyafeti tercih etmişti. “Dua kendini çok iyi tanıyor,” diyen Donatella, Dua Lipa’nın stilinin oldukça özgün olduğunu vurguladı.