VERSACE X PRIDE 2020

Versace, yeni kapsül koleksiyonu ile LGBTQ+ toplumuna destek oluyor!

Dijital Pride ayı kutlamalarına desteğini esirgemeyen Versace, ‘Versace x Pride 2020’ adında özel bir kapsül koleksiyon tasarladı.

Erkek ve kadın giyiminin bulunduğu bu kapsül koleksiyonun gelirleri, LGBTQ toplumuna destek olan vakıflara bağışlanacak.

Askılı üstler, boxer şortlar, spor çoraplar ve mayolar içeren yeni koleksiyonda her şeyde bir gökkuşağı var! Pride geleneğine uyan Versace, logosunu gökkuşağı renkleri ile süsledi. Daha önce de Pride kutlamalarına katılan Versace’nin kurucusu Gianni Versace, LGBTQ toplumunun bir parçasıydı. Hayatı boyunca LGBTQ haklarını savunan Gianni Versace, kutlamalara katılıyor ve desteğini gizlemiyordu. 2019’da Lady Gaga ile New York Pride kutlamalarına katılan Donatella Versace, Pride Live vakfı tarafından bir Stonewall Elçisi seçilmişti. 

Avrupa ve Amerika’da birçok vakıfa bağış yapılacağını belirten Versace, Pride koleksiyonu ile Pride  Live’ın destek olduğu Trans LifeLine, TransLatin@Coalition ve Brave Space Alliance gibi kurumlara yardım edecek. Bunun yanı sıra Avrupa satışlarını Arcigay adında bir İtalyan organizasyona bağışlayacağını söyleyen Versace, LGBTQ toplumuna karşı şiddeti önlemek için destek olacak. Pride ayının ve yeni koleksiyonun kendisi için çok önemli olduğunu söyleyen Donatella Versace, “Her zaman LGBTQ+ haklarının savunucusu ve destekçisi oldum. Kimsenin cinsel yönelimleri, ten renkleri veya inançları sebebiyle yargılanmaması gerektiğine inanıyorum. Korku içinde yaşayanlara yardım etmek ve onların özgürce kendileri olmasını sağlamak için hepimiz sesimizi kullanmalıyız,” dedi. .