VICTORIA’S SECRET DEFİLESİ İPTAL OLDU

Bu sene melekler yok!

Victoria’s Secret’ın her sene düzenlediği şov, 2019 yılı için resmi olarak iptal oldu. Aylarca süren söylentilerin ardından, Shanina Shaik geçtiğimiz Temmuz ayında şovun iptal olabileceğini söylemişti. L Brands CFO’su Stuart B. Burgdoerfer, geçtiğimiz Perşembe günü WWD’ye şovun iptal olduğunu açıklayarak dedikoduları doğruladı. 

“Victoria’s Secret’ın pazarlama stratejisinin değişmesi önemli. Markanın ve ürünlerin iletişiminin farkındayız, Victoria’s Secret’ın duygusal içeriği kesinlikle çok önemli.,” diyen Burgdoerfer, VS ekibinin markayı geliştirmek üzerinde çalıştığını belirtti. “Şov, markanın en önemli parçalarından biriydi ve inanılmaz pazarlama hedeflerine ulaştırıyordu. Ancak biz markanın yerini belirlemek ve geliştirmek için, müşteriler ile daha iyi bir iletişim kurmak için farklı yöntemler arıyoruz. Şuan Victoria’s Secret CEO’su John Mehas’ın en önem verdiği konu bu,” diye devam eden Burgdoerfer, Victoria’s Secret şovundan farklı bir yön izleyeceklerini belirtti. 

Geçtiğimiz sene L Brands’in eski Pazarlama Başkanı Ed Razek’in yaptığı yorumlar oldukça eleştirilmişti. 2018 Victoria’s Secret şovu 3.27 milyon izlenim alarak, tarihin en az reyting alan VS şovu oldu. Görkemli defilelerin tamamen kaldırılıp kaldırılmadığı kesin olmasa da, Burgdoerfer, odak noktalarının ürün geliştirme olduğunu belirtti. “En önemli şeyin ürünlerin kalitesi olduğuna inanıyoruz, bunun içine mağazaların ve internet sitenin kalitesi de dahil,” diyen Burgdoerfer, Victoria’s Secret’ı yeniden şekillendirmek istediğini söyledi.