VICTORIA’S SECRET SATILIYOR MU?

L Brands CEO’su Leslie Wexner’ın istifası söylentileri artırdı!

Son yıllarda beklediği satışları ve performansı sağlayamayan Victoria’s Secret, birçok çabasına rağmen hedeflerine ulaşamamıştı.

Önce geçtiğimiz seneki şovunu iptal eden Victoria’s Secret’ın marka değeri 2015’te $29 milyardan $6 milyara düştü.

L Brands şirketinin alt markası olan Victoria’s Secret, Kim Kardashian’ın Skims ve Spanx markalarının başarısından sonra geçtiğimiz hafta bir korse koleksiyonu çıkararak müşteri ilgisini yeniden toplamaya çalışmıştı. Tüm bunlara rağmen dilediği ilgiyi göremeyen Victoria’s Secret’ın sahibi L Brands’in CEO’su Leslie Wexner, görevinden ayrılarak yeni projelere ilerleyeceğini belirtti. 

Leslie Wexner ve Ed Razek (Getty Images)

Wexner’ın istifa etmesinin ardından Victoria’s Secret’ın satılacağı haberleri gündeme geldi. Şimdilik bu konu hakkında yorum yapmayacağını söyleyen Victoria’s Secret, güncel trendlere ve sosyal konulara uymaması konusunda eleştiriliyordu. Tek tip güzelliği savunması ile eleştirilen Victoria’s Secret, geçtiğimiz sene ilk trans modelini işe alması ve plus-size modeller ile çalışmasına rağmen beklenilen tepkileri görememişti. Her sene gerçekleştirdikleri defilelerde çeşitliliğin olmaması ile izlenme oranları düşerken, L Brands’in hisseleri geçtiğimiz sene %29 oranda düşmüştü. 

Victoria's Secret 2018 Defilesi (Getty Images)

1963’ten beri L Brands’i yöneten Wexner’ın işten ayrılması Victoria’s Secet’ın satış konuşmalarını daha da artırdı. Çeşitli pazarlama stratejilerine rağmen ‘güncel’ olmaması ile eski popülaritesini kaybeden Victoria’s Secret’ın 2018’deki şovunun izlenme sayısı en düşük seviyesine 3.3 milyon izleyiciye düşmüştü. 2017’de 5 milyon, 2016’da ise 6.7 milyon izleyiciye ulaşan şovlar her sene azalması ile markanın düşen ilgi oranını temsil etti. Önümüzdeki haftalarda bir anlaşmaya ulaşacağı düşünülen L Brands’in şirketin tamamını veya bir kısmını satması bekleniyor. 

Victoria's Secret 2017 Defilesi (Getty Images).