VIRGIL ABLOH’UN SON TASARIMLARI BANGKOK’TA SERGİLENDİ

Louis Vuitton, Abloh’un son tasarımlarını gösterdi…

Geçtiğimiz sene hayatını kaybeden Virgil Abloh’un Louis Vuitton için tasarladığı son koleksiyondan görülmemiş dokuz stili Bangkok’ta gösterime sunuldu. Salı günü özel bir defile gerçekleştireceğini duyuran Louis Vuitton, 1 Haziran’da canlı yayın ile bu parçaları markanın ve tasarımcının hayranları ile buluşturdu. Louis Vuitton’un Sonbahar-Kış 2022 koleksiyonundan olan bu dokuz stil, “yetişkin olmak, küresel bakış açısı ve yaratıcılık döngüsü” gibi üç farklı temayı öne çıkarıyor. 

Kasım ayında, 41 yaşında beklenmedik bir şekilde hayatını kaybeden Abloh’un koleksiyonun %95’ini tamamladığı söylenmişti. Paris’te yaratılan ‘Louis Dreamhouse’ defilesinin aynı setine sahip olan Bangkok’taki defileye ek olarak Vuitton, yönetmen Sivaroj Kongsakul ile ‘I Dreamt of You’ başlığında bir film hazırladı. “Yönetmenin kendi çocukluk hatıralarına dayanan hikaye, 11 yaşındaki bir çocuğun Tayland’daki kırsal kesimde etrafını keşfetmesi deneyimini anlatıyor. Bu aynı zamanda Virgil Abloh’un ‘Gençlik küreseldir’ ideolojisini resimliyor” diyen Louis Vuitton, Abloh’a saygı duruşu niteliğinde bir şov düzenledi. 

Bu ideolojisini 2019’da bir röportajda vurgulayan Abloh, “Hindistan’a, Kansas’a veya Küba’ya gidebiliriz ama nereye gidersek gidelim odak noktamız gençlik olacak, bir şeyleri yapmak, düşünmek ve giymek için programlanmadığınız ve öğretilmediğiniz zaman. Ve bu şekilde, dünyanın her tarafındaki gençlerin aynı şeyi yaptığını fark ediyorsunuz. Bu temelde bir şeyi kanıtlıyor, hepimiz biriz” demişti. 

Ağustos ayında Louis Vuitton mağazalarında satışa sunulacak olan tasarımlar, Virgil Abloh’un son Louis Vuitton koleksiyonu olarak moda severlerle buluşacak.