Vıvıenne Westwood ve Anglomanıa & Lee

2011 İlkbahar - Yaz erkek koleksiyonu Milan'da sergilendi.

Bu sezon koleksiyon; bisikletiçiler, rockerlar ve festivalcilerden ilham aldı. İşlemeli rozetler ve yamalar, denim yelekler ve jeanlere farklı bir görünüm kazandırıyor. Erkek koleksiyonu 6 jean pantolon ve 4 üst giyimden oluşuyor:

* Klasik Jean / Düşük Ağlı Jean / Tulum Jean / Mechanic Jean / Mayfair Jean / Bondage Jean
* Ossie Clark Gömlek / Hippie Denim Yağmurluk / Kısa kollu T-Shirt / Uzun kollu
 T-Shirt

Bondage Jean, Westwood'un imzası niteliğindeki fermuarlı ağ detaylarına sahip. Klasik jean ve düşük ağlı jean, önceki sezondan devam eden ürünler. Tulum Jean ve Mechanic Jean ise yeni geliştirildi.

Tasarımlarda, kumaş ve yıkamalara odaklanıldı. Klasik indigo renkli denime, kenar detayı ve vintage yıkamasının yanında kırmızı gölgeler de eklendi.  Denimlere, püskürtme, kesim ve tamir veya logolu yamalar ile yaşayan bir görünüm verildi. Denim üzeri metalik hologram baskı 70'lerin efsanevi rock'n'roll kültürünü anımsatıyor.

Koleksiyonda t-shirt dısında rocker denim yelekte çalışıldı. Klasik denim gömleğe uygulanan çarpık fermuar ve asimetrik yaka detayları Westwood'un imzasını taşıyor.

Vivienne Westwood Anglomania & Lee, erkek ve kadın parçalarından oluşuyor. Kadın koleksiyonu bu yıl Eylül / Ekim aylarında sergilenecek.