VIVIENNE WESTWOOD VE ÇEVRE ÖRGÜTÜ CANOPY'NİN İŞBİRLİĞİ!

İşbirliği, Westwood'un orman ekosistemlerini koruma sözünü bir adım daha ileri götürecek!

Vivienne Westwood, bu seneki Dünya Günü'nü, çevreyi koruma sözlerini ilerleterek kar amacı gütmeyen kuruluş Canopy ile yeni bir işbirliği yaparak kutladı!

Canopy'nin çalışmaları “ormanları, türleri ve iklimi korumak " etrafında dönüyor ve kuruluş şimdi de Westwood ile güçlerini birleştirerek, giyim tüketimi ile ormansızlaşma arasındaki bağlantıyı vurgulama misyonunu yerine getirecek.

İngiliz marka işbirliğini duyurmak için, Aidan Zamiri'nin prodüktörlüğünü yaptığı, aktivist Kai-Isaiah Jamal'ın yaşamak ve doğal bir dünyada yaşamak ile ilgili bir şiir okuduğu videoyu paylaştı. 


"Bazen düz siyah bir tişört giyiyorum, başımın üzerinden çekiyorum ve bu basit tişörtte artık var olmayan eski ormanların maddelerinin olduğunu unutuyorum "

Orman ekosistemlerini korumak, paketlerinin yalnızca sorumlu bir şekilde yönetilen ormanlardan gelmesini sağlayan markanın sürdürülebilirlik gündeminin en üstünde yer alıyor. Ayrıca, odun hamurundan elde edilen kumaşların yüzde 100'ünün gelecek yıl sertifikalı olması üzerine de çalışmaları sürüyor.

Vivienne Westwood küresel marka Direktörü Christopher Di Pietro,” modanın çevre üzerinde orantısız bir etkisi var ve bir süredir kıyafet üretme şeklimizi, endüstrinin çalışma şeklini değiştirme düzeltmemiz gerekiyor.

Bu videonun, Canopy'nin dünyadaki ormanları korumak için yaptığı çalışmaları desteklemesini ve kampanyamıza dikkat çekmesini umuyoruz” dedi.

Canopy'nin kurucusu ve direktörü Nicole Rycroft, hem iklim krizinin hem de dünyanın karşı karşıya olduğu pandeminin " her eylemimizin ne kadar önemli olduğunu" gösterdiğini söyledi. Rycroft'a göre çare, yaratıcılık ve olumlu eylemlerde yatıyor.

"Vivienne ve ekibi, zekanın hayal gücü ve pragmatik eylemle birleştiğinde ekonomimizin hayati ekosistemlerle nasıl etkileşime girdiğini değiştireceğini biliyor. Jamal'ın şiiri ve videosu, hepimizin parçası olmak istediğimiz bir geleceğin hayalini bize sunuyor."