YALNIZLIĞIN SERGİSİ

YALNIZLIĞIN SERGİSİ

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 25 Mayıs 2014
YALNIZLIĞIN SERGİSİGeçtiğimiz cuma günü (23.Mayıs.2014), Mixer Açık Depo, kapılarını son derece ilginç ve bir o kadar sağlam mesajlar veren bir sergiye açtı! Küratörlüğünü Gülben Çapan ve Mehmet Kahraman'ın üstlendiği sergide, kişisel ayrılıklarımız sonrasında ortaya çıkan duygusal durumlar anlatılıyor. Bu anlatıma bazen fotoğraflar bazen de resimler sözcülük ediyor. Birçok farklı ve başarılı sanatçıyı bir araya getiren sergide Alican Leblebici, Cansu Gürsu, Cem Ersavcı, Dilan Bozyel, Gülşah Bayraktar, Melis Binay, Murat Berköz, Murat Salcı ve Nalan Alaca gibi isimlerin son dönem çalışmalarına yer veriliyor.
Hüzünler, mutluluklar, bakışmalar, gülümseyişler, veda edişler ve ayrılık sözleri... Bir ilişki içindeki farklı ruh hallerine görsel bir boyut kazandıran sergi, Selim İleri'nin kitabı Yarın Yapayalnız'ı referans alarak kurgulanmış. Kitapta vurgulandığı üzere “duygusal kırıklıklarımızı dil ile tanımlamanın sınırlı kalışı”ndan yola çıkarak, görsel imajların bellekle olan kuvvetli ilişkisinin aracılığıyla ziyaretçilere bir mesaj verilmeye çalışılıyor.
“Tekillik” kavramı üzerinden bireyin yalnızlığını inceleyen Melis Binay, Murat Berköz ve Alican Leblebici'nin yağlıboya portre çalışmaları, ayrılık duygusunun uçsuz bucaksızlığı üzerine düşünen Dilan Bozyel'in ve kişinin yalnızlığını mekânsal terk edilmişlikler üzerinden okuyan Cem Ersavcı'nın fotoğrafları sergide öne çıkan eserler.

Ziyaret etmek isteyenler için Mixer, Tomtom Mahallesi, Boğazkesen Caddesi no:45 Bodrum kat Tophane'de yer alıyor.
www.mixerarts.com


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.