YENİ BİR SİCİLYALI

Ungaro kadını, büyülüyor

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 10 Mart 2014
YENİ BİR SİCİLYALI
<#text>Ungaro'nun yeni kreatif direktörü Fausto Puglisi'yle Skype üzerinden konuşuyoruz. Röportaj sırasında o kadar hızlı hareketlerde bulunuyor ki, ekrandaki görüntüsü neredeyse geçici olarak kayboluyor.


<#text>


<#text> Puglisi, 2005 yılında markanın kurucusu ve sahibi emekli olduğundan beri Emanuel Ungaro'daki tasarımcı koltuğuna oturmaya yeltenen Sicilyalı tasarımcıların sonuncusu. Ama şimdi siz, bu zamana kadar gördüğünüz tüm bu tasarımcıları unutun. Çünkü iyi haberimiz var: Puglisi'nin ilk işi olan 2013 sonbahar-kış koleksiyonu, modern Ungaro kadınını harika şekilde yansıttı. Puantiyeler, leopar deseni ve canlı renkli kesimler, sarı, mavi, morun en parlak tonları, grafik siyah ve beyazın önüne koyuldu~“Mösyö Ungaro çok cesurdu, kahramandı ve kadınları gerçekten severdi. Bu yüzden sektörde Ungaro'ya hala yer var. Çünkü bu sektör güzellik, güç, seks ve eğlenceyle alakalı” diyor. Gözünüzün önüne derin yırtmaçlar, tek kollu elbiseler, dev kürk parçalar getirin. Bu, bir moda fantazyası. Devam ediyor Puglisi: “Ben modern olmak istiyorum ve hızlı! Ben kadınların, Lamborghini gibi özgür ve güçlü hissetmelerini istiyorum.”


<#text>


<#text> Puglisi'nin Ungaro'dan önceki kendi koleksiyonu, 2010 yılında Dolce&Gabbana'nın tasarımlarını Young Designers projesine dahil etmek istemesiyle yükseliyor.~Fakat tüm bunlardan önce tasarımcı zaten, Madonna ve Jennifer Lopez'i sahnede ve sahne dışında da giydirmişti.


<#text>


<#text> Peki, modaya bu büyük tutkusu nereden geliyor? “Çok fazla şeyden; ama biz Sicilyalıların çok fazla enerjisi var! Dünyayı görmeli, ruhumuzu merak ve zıtlıkla beslemeliyiz. Zenginlik her yerde. Hiç paranız olmasa bile mutlusunuz aslında. Çünkü elinizde güzellikler, güneşin enerjisi ve domatesler var! Ne demek istediğimi anlıyorsunuz değil mi? Her şey gerçekten öyle güzel ki!”


<#text>


<#text> Rebecca LOWTHORPE, Hannah SWERLING

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.