#YenidenResmet

#YenidenResmet

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 03 Kasım 2014
#YenidenResmet
Getty Images bünyesindeki iStock'un, Türkiye'de ilk kez düzenlediği fotoğraf yarışmasının kazananı belli oldu! Fotoğraf uzmanlarından oluşan jüri, 497 fotoğrafçının 1.990 eseri arasından Ercan Aslan'ın fotoğrafını seçti.


iStock'un, fotoğrafçıları alışıldık kalıpları kırarak dünyamızın çeşitlilik ve güzelliğine ilişkin kendi bakış açılarını göstermeye davet ettiği #YenidenResmet yarışmasına katılımsa beklenenin üstündeydi. #RePicture hashtag'ini kullanarak eserlerini gönderen fotoğrafçılar, yaş, kadınlar, kahramanlık, vücut ve aile gibi kavramlara ilişkin kendi bakış açılarını ortaya koydular.


~Birinciliği kazanan Ercan Arslan, Bosphorus adlı fotoğrafı için ‘'Amacım, farklı bakış açısıyla, dikkat çeken, söyleyecek sözü olan fotoğraflar çekmek. Türkiye stok fotoğraf kullanımı açısından potansiyeli olan bir ülke, ancak nitelikli fotoğraf üretimi konusunda sorunlar olduğunu düşünüyorum. Getty Images, Türkiye'de farklı alanlarda çalışan fotoğrafçıların sadece Türkiye'de değil dünyada da piyasanın taleplerini okuyabilen yaratıcı fotoğraflar üretmeleri konusunda yardımcı olabilir. Bu yarışmanın bunun için bir başlangıç olacağını düşünüyorum.'' dedi.

İlk 10'a giren diğer eserleri de görmek için galerimizi ziyaret edin.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.