YEPYENİ KİTAPLAR SİZLERİ BEKLİYOR

Biz yenileri kovalarken, çocuklarımıza hangi kitapları alacağız?

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 25 Mart 2014
YEPYENİ KİTAPLAR SİZLERİ BEKLİYOR<#text>


<#text> Bizler kendi okuyacağımız kitapları takip edip yeni çıkanları kovalarken çocuklarımız için de biraz kitap araştırması yapalım istedik...


<#text>


<#text> Özgün kitapları ve öncü projeleriyle dikkat çeken Günışığı Kitaplığı, “İlkbahar 2014 Yeni Kitaplar Kataloğu” ile bu işe biraz kolaylaştırıyor. 10 yeni kitabın ve yazarlarının tanıtıldığı katalog, çocuğunuzun yaşına göre size alternatifler sunuyor. Geniş yazar kadrosuyla da hayli ilgi çeken yayın evi, farklı yaş gruplarına göre bölümler oluşturuyor.


<#text>


<#text> En miniklerimiz için, “İlk Kitap”lar bölümünden yayınlanan Uluslararası üne sahip, karikatürist, yazar Behiç Ak'ın eseri “Bizim Tombiş Fiyonk Makarnayı Çok Seviyor”, minikleri felsefeye davet ediyor.~


<#text>


<#text> 8-12 yaş grubu için de Brigitte Labbé'nin, insan hayatını biçimlendiren kavramları masaya yatırdığı eseri “İnanmak ve Bilmek?” önerilebilir.


<#text>


<#text> 12 yaş üstü içinse İsmet Bertan'ın Urartu uygarlığını anlattığı “Anadolu'da Bir Zamanlar”ın yedinci kitabı “Altın Köle” ilgi çekiyor.


<#text>


<#text> Ama tüm bu bölümler içerisinde belki de en önemlisi “Köprü Kitaplar” bölümü. Çağdaş Türk edebiyatıyla çocuklar ve gençler arasında köprüler kurmayı amaçlayan ,Türk edebiyatının usta yazarlarının daha önce yayımlanmış ve yeni eserlerini topluyor. “2010 Memet Fuat Yayıncılık Ödülü”yle öne çıkan koleksiyon, çağdaş edebiyatımızın değerli isimleriyle genişliyor. Okuma alışkanlığını kazandırmak için ideal diyebiliriz.


<#text>


<#text> “İlkbahar 2014 Yeni Kitaplar Kataloğu” yaygın olarak dağıtıma başlamış durumda. Ama arzu ederseniz " Günışığı Kitaplığı<#text>”nın kendi sitesinden de hem kitaplar hem de yazarlar hakkında bilgi almanız mümkün.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

Baharı Hande Erçel ile karşılıyoruz.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.