YÜKSEK MÜCEVHERCİLİK ESERİ BULGARI SAATLERİ

Bulgari, kendi üretimi mikro mekanizmalı nefes kesici yeni mücevher saatlerini tanıtıyor.

Bulgari her saat kreasyonuyla, sadece zamanı göstermek yerine saatin kapsam ve önemini kararlı bir zanaatkarlık boyutuyla zenginleştirdiği, incelikle işlenmiş bir seviyeye taşımayı kendisi için zorlu hedef olarak belirler.

2022'nin başındaki etkinlikte sunulan tüm yeni modeller, mükemmelliğin ve değerin nüfuz ettiği bir süreçten geçirilerek yaratılıyor. Güçlü ikon Serpenti’nin farklı yüzleri yeniden ele alınırken mevcut en küçük mekanik mekanizmalardan biri olan gerçek bir mikro teknoloji eseri niteliği taşıyan Piccolissimo tanıtılıyor ve aynı zamanda Bulgari’nin ilk gizli saatinin 80. yılı kutlanıyor.

İkonik Lucea, mükemmelliklerini yansıtmak için titizlikle şekillendirilen yeni pembe sedef ve aventurin kadranlarının üzerinde yaratılan ışık oyunlarıyla dikkat çekiyor. Bulgari, geçen her anın değerini vurgulayan yeni bir Octo Roma Grande Sonnerie ile “Time is a jewel” (Zaman bir mücevherdir) konseptini ışıltılı bir şekilde hayata geçiriyor.

Görsel ve son derece çağdaş bir yorumla işlenen çift kafes işi komplikasyon içeren Octo Roma Carillon Tourbillon modelinde de ışık – veya daha ziyade şeffaflık – tema olarak öne çıkarılıyor. Bulgari 2022’e damga vuracak stillerle giriş yapıyor ve bu henüz başlangıç…

Efsanevi Serpenti yolculuğu
İlk Serpenti gizli saatler 1950’li yılların sonlarında tanıtıldı. İki veya üç altın tonunda veya çelikle kombine edilmiş olarak sunulan çeşitli versiyonlar, Bulgari'nin cesur renk kombinasyonları, ince işçilik ve sıra dışı materyaller konusundaki uzmanlığını pekiştirdi. Kadranlar için kare, daire, dikdörtgen ve bazen yılan başını çağrıştıran sekizgen şekiller benimsendi. Bu saatlerin tümü Bulgari'nin Serpenti ile yakaladığı zengin yaratıcılığı yansıtıyor zira yılanın pulları pırlanta veya çeşitli renklerde mine ya da değerli taşlarla yeniden çoğaltılabiliyor. Başka modellerde ise yılanın pulları ince ve karmaşık bir altın ağ oluşturmak için tek tek lehimlenen eğlenceli “toplara” dönüştürüldü. Her modelde tamamıyla farklı bir şekilde yorumlanan yılanın başı her bir stile kendine has bir ifade kazandırmak için pavé, baget, navet, parlak veya markiz kesim pırlantalarla süslendi.

SERPENTI MISTERIOSI
Markanın ruhuna sadık kalan yeni Serpenti Misteriosi saatleri, ihtişamlı ve renkli stilleriyle dekoratif sanatlar ve mücevher alanındaki ustalığı güçlü bir şekilde vurguluyor. Altın işçiliğinin başyapıtları arasında yer alan bu saatlerin pek çok parçası dekore edilmeden, taşları yerleştirilmeden ve birleştirilmeden önce tek tek şekillendiriliyor. Bileziği ve yılanın başını oluşturan değerli metal konstrüksiyonun konforlu ve hafif olması ve böylece rahat kullanılabilmesi için özel dikkat gösteriliyor.

Yüksek Saatçilik ile Yüksek Mücevherciliği mükemmel bir şekilde buluşturan Serpenti saatler şimdi sarı ve beyaz altının büyüleyici yorumlarıyla sunuluyor. Örneğin, yılanın gövdesini oluşturan sarı altın bilezik çift tur bileği sararken beyaz altın baş ve kuyruk tamamı parlak kesim pırlantalı olarak saati tamamlıyor. Hayvanın başındaki yuvarlak parlak kesim pırlantalarla süslü bir çiçek motifi, hipnotize edici saatin odak noktalarından birini oluşturuyor.

Dünyaya rubelit, zümrüt ve pırlanta gözlerle bakan Serpenti Misteriosi saatleri, zamanın değerli doğasına son derece çağdaş yeni bir anlam katıyor. İlk kez 1950’li yıllarda tanıtılan Serpenti saatlerinin geleneğini izleyen her yeni kreasyon, kusursuz işçiliği ve İsviçre saatçilik uzmanlığıyla Romalı Saat ve Mücevher markasının özünü yansıtıyor. İlham veren modelleri yansıtan her saat, istenilen bileğe takılabilecek şekilde tasarlanıyor. Yılan başının içinde gizlenen ve pırlanta döşeli kadran ile altındaki mekanizmayı barındıran yuva kolayca çıkarılıp diğer yöne çevrilerek saatin sağ veya sol kola takılabilmesini sağlıyor.


SERPENTI MISTERIOSI ROMANI
Zamana direnen bir ikon olan Serpenti sınırsız yeni yorumlara ilham veriyor. Yüksek Mücevhercilik ürünü Serpenti Misteriosi Romani gizli saat bu temanın yolculuğunda ultra lüks yeni bir sayfa açıyor. Roma’nın klasik tarzından ilham alan ve üst sınıfların kullandığı altın bileziklere göndermede bulunan kreasyon, Bulgari’nin şimdiye dek tasarladığı en pahalı ve lüks saatler arasında yer alıyor.

Prestijli Grand Prix d'Horlogerie de Genève (GPHG) yarışmasının jürisi tarafından 2019 yılında Mücevher Saat Ödülüne (Jewellery Watch Prize) layık bulunan türünün tek örneği bu muhteşem kreasyon, çok sayıda değerli taş içeriyor. Yılanın başını bir 10 karat Sri Lanka safiri ve toplamı 60 karatı aşan pırlantalar taçlandırırken gövdesini ve pullarını toplam 35 karatlık safirler süslüyor.


SERPENTI SEDUTTORI VE SERPENTI TUBOGAS
Bulgari’nin benzersiz estetiği Serpenti Seduttori koleksiyonunda zarafetle hayat buluyor. Altın olmak için doğan Seduttori saatler, bir kadının günlük yaşamındaki değerli anları çağrıştırıyor. Üç yeni modelin tamamladığı seriyle çağdaş ihtişamda yeni bir standardı tanımlayan özgüvenli bir koleksiyon ortaya çıkıyor. LVMH Saat Haftası koleksiyonunu zenginleştiren yeni Tubogas stilleri, mükemmel tasarımları ve her kreasyonun altında yatan sıra dışı değerleriyle birbirine bağlanıyor.

Serpenti Seduttori
2019 yılında doğan Seduttori serisinde yılanın başını korundu. Serpenti ilk sunulduğunda Tubogas bileziği ile tanınsa da Bulgari şimdi yeni bir bilezik ekleyerek yılanın etki alanını genişletiyor. Bulgari, konstrüksiyonun mimarisini dayandırdığı altıgen motifleri ilk Serpenti saatlerden bu yana bir stil unsuru olarak kullanıyor. Akışkan duruşuyla farklılaşan bilezik adeta ikinci bir deri gibi bileği sarıyor.

Yılanın başını temsil eden kasayla bütünleşen bilezik, mükemmel dengeli bir momentum yaratıyor. Çelik, pembe altın ve çelik kombinasyonu veya saf pembe altın olsun, bu yeni konfigürasyonların tümü, başarılı kreasyonlara layık mükemmel orantıları ve kusursuz zarafeti ifade ediyor.


Tubogas: sarı altının geri dönüşü
Öte yandan, sonsuz yenilenmenin simgesi olan Serpenti, ünlü Tubogas bileziğiyle başını uzattığından bu yana Romalı markanın imzası haline geldiğini unutmuyor. Endüstriyel tasarımın köklerinden ilham alan bu resmi ve simgesel nitelik, Bulgari’ye özgü bir yaklaşım. Tek tur Serpenti Tubogas kol saati şimdi sarı altın ve çeliği buluşturan iki metalli bir versiyonun yanı sıra beyaz opalin meneviş işleme kadranla tamamlanan ve başın her iki yanında pırlantalarla süslü sarı altın seçeneğiyle de sunuluyor. Kadınların bileğini süsleme tarzıyla kesinlikle benzersiz ve kesinlikle Bulgari olduğunu gösteriyor.


OCTO ROMA SESLİ BAŞYAPITLAR
Modern saatçiliğin paradigmasını değiştiren Bulgari, çığır açan saatler yaratmak amacıyla üstün beceri ile ultra ince saatlerin yenilikçi estetiğini dengeleyerek kendisini Estetica della Meccanica (Makine Estetiği) akımının ustası olarak konumlandırdı. Çığır açan tasarım ile İsviçre saatçiliğinin teknik uzmanlığını benzersiz bir şekilde buluşturan bu yaklaşımın ifadeleri çeşitli Bulgari saatlerinde ortaya çıkıyor. Bulgari’nin yüksek komplikasyonlu saatler alanındaki ustalığı şimdi Octo Finissimo Minute Repeater ve Octo Roma Grande Sonnerie gibi 2, 3 ve 4 çekiçli ve çanlı modellerde hayat buluyor.

Marka, bu alandaki rakipsiz uzmanlığı sayesinde Estetica della Meccanica ilhamının yeni yönlerini araştırarak türünün tek örneği Octo Roma Emerald Grande Sonnerie ve Octo Roma Carillon Tourbillon mavi edisyon gibi yeni Sinfonia della Meccanica başyapıtları yaratıyor.

OCTO ROMA EMERALD GRANDE SONNERIE
Romalı mücevher markası, LVMH Saat Haftası sırasında ses mucizesini ve değerli taşları tümüyle modern bir tarzda ahenkle birleştiren mekanik bir saat tanıtıyor. Dört gong içeren Grande Sonnerie mekanizması saatçiliğin zirvesini temsil ederken kadran ve kasa da şimdi ışıltılı baget kesim zümrütler ve pırlantalarla parlıyor. Bulgari’nin en iyi yönlerini yansıtan saat, Yüksek Saatçilik ve Yüksek Mücevherciliği markanın imzası olan cesur Romalı stil ve tasarımla zarif bir şekilde buluşturuyor. Taşlarla süslü yeni Grande Sonnerie, çalan bir saat olarak Sinfonia della Meccanica orkestrasında diğer başyapıtların yanında yerini alıyor. Bu başyapıtlar, sesin başlangıçtan beri uyandırdığı saf duygular aracılığıyla saatin mekanik kalbinin mucizesini deneyimlemeye imkan veriyor.


OCTO ROMA BLUE CARILLON TOURBILLON
Saat komplikasyonları, onlarca yıldır dar kurallara ve ekstrem klasisizm ilkelerine tabi olurken Bulgari bu terimleri hiçbir zaman dikkate almamıştır. Yeni Octo Roma Carillon Tourbillon ile iki geleneksel tourbillon komplikasyonu ve çalar saat mekanizmasının nasıl kararlı bir şekilde modern bir dil konuştuğuna tanık olacaksınız.

Bulgari, kreatif çalışmalarının ayrılmaz bir parçasını oluşturan çağdaş yorumları her gün saatçilik geliştirmelerine uyguluyor. Bunun bir örneği olan yeni Octo Roma Carillon Tourbillon saat özünde klasik olan iki komplikasyonu bir araya getirirken saatçilik geleneğini kararlı ve modern bir yaklaşımla yeniden tanımlıyor. Saatin mavi köprülü mekanizması, ileri düzeyde iskeletleştirilmiş yapısıyla etkileyici bir görünüm sunuyor. Platin kasa ise mavi kaplama titanyum kasa bandıyla çevreleniyor.

30 adetlik limitli seri olarak sunulan, şeffaf safir kristal kasa arkalı saat, üç atmosfer basınca kadar suya geçirmiyor ve üç bıçaklı katlanır platin tokalı mavi timsah derisi kayışla sunuluyor.


  LVCEA INTARSIO
IŞIK YONTULARI
LVMH Saat Haftası seçkisini tamamlayan Lucea saatler, ışığın dilini konuşuyor. Bu ebedi tema etrafında tasarlanan ve geliştirilen yeni Lucea Intarsio versiyonlarının mavi ve pembe sedefli görünümleriyle Roma gökyüzünün kendine has ışıltılarının yansıtılması, aktarılması ve artırılması amaçlanıyor.

 Markanın günlük kullanım için tasarladığı bu yuvarlak saatler lanse edilmelerinden bu yana antik Roma’da zamanın geçişini göstermek için ışığı yakalayan güneş saatlerine göndermede bulunuyor. 2022’de tanıtılan yeni modeller, ışığı yakalayan ve artıran materyallerle üretilen üç boyutlu mimari kadranlarıyla palete yeni renkler ekliyor. İki yeni Lucea tonu olan pembe sedef ve aventurin, maksimum kromatik etki yaratırken koleksiyona mücevher dokunuşları katıyor.